Projekt domu Domidea 51

 • Powierzchnia użytkowa: 132,99 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 118,49 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 17,6 x 22,2 m
 • Kubatura: 544,74 m³
 • Wysokość budynku: 7,8 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Powierzchnia dachu: 189,72 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005621

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 520,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Projekt Domidea 51 to koncepcja średniej wielkości domu z przeznaczeniem na wąską działkę budowlaną. Dzięki swoim walorom architektonicznym budynek w proponowanej wersji stanowi atrakcyjny wariant zabudowy mieszkalnej dla tych inwestorów, którzy dysponują działką o określonych parametrach wielkości. Bryłę domu domyka klasyczny, dwuspadowy dach. Interesujące ukształtowanie konstrukcji budynku pozwoliło stworzyć ciekawy taras zewnętrzny, którego częściowe zadaszenie tworzy podstawa poddasza.

Górną część mieszkalną doświetlają odpowiednio rozlokowane okna połaciowe. Ponadto przy krótszym boku domu na poziomie poddasza zaplanowano wielkogabarytowe przeszklenie. Kompozycja kolorystyczna tworzy spójny obraz elewacji, w której tradycyjne pokrycie tynkowe łączy się z elementami wykończenia w formie ozdobnego murku. Kontrast kolorystyczny tworzy charakterystyczny klimat domu. Cały projekt stroni od detali architektonicznych, choć pewien wyróżnik stanowią ciekawe uzupełnienia estetyczne, jak choćby żaluzje na poziomie parteru, osłaniające boczną ścianę obiektu. Zacieniona strefa wejściowa prowadzi prosto do drzwi, za którymi mieści się nieduży wiatrołap z miejscem na garderobę wierzchnią. Za wiatrołapem biegnie główny ciąg komunikacyjny. Na prawo od wejścia zaplanowano przestrzeń salonu wypoczynkowego, który koresponduje z przestrzenią pół otwartej kuchni. Strefę przygotowywania posiłków domyka niewielka spiżarnia.

Część jadalna została wpisana w obręb kuchni. Na tyłach części jadalnej znajdują się wyjścia w kierunku strefy tarasowej. Osobne drzwi w kierunku tarasu wytyczono po stronie salonu. Po drugiej stronie domu wydzielono miejsce na funkcjonalny pokój dwufunkcyjny z miejscem do pracy i wypoczynku. Listę pomieszczeń parteru uzupełnia niewielka łazienka o kotłownia. Pomiędzy łazienką i wiatrołapem umieszczono schody prowadzące w kierunku poddasza. Na górze zaprojektowano dużą strefę nocną. Wydzielono tu łącznie cztery pokoje sypialne, w tym jedną sypialnię dwuosobową i trzy izby z miejscem do pracy wypoczynku. Sypialnia dwuosobowa posiada własną, wewnętrzną łazienkę. Na poddaszu wydzielono również ogólnodostępną łazienkę oraz pralnię z suszarnią zlokalizowaną po drugiej stronie korytarza.

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne tradycyjne murowane dwuwarstwowe – pustak ceramiczny 25cm i styropian.

Strop gęstożebrowy.

Schody monolityczne.

Dach o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

  opracowanie: Architektonika   
 • Porady architekta

Czy można zlikwidować pralnie na poddaszu?

 

Oczywiście, aby tego dokonać wystarczy wprowadzić drobną zmianę kosmetyczną w postaci likwidacji ścianki działowej pomiędzy pokojem, a salonem. Jeśli Inwestorowi zależy bardziej na więszym pokoju niż pralni to bez problemów może dokonać takiej modyfikacji nawet w czasie trwania budowy domu ponieważ jest to zmian nieinwazyjna (nieistotna).

 

Czy można zmienić przeszklenie w sypialni na górze od strony ogrodu na mniejsze?

 

Zamiana dużych przeszkleń na okna tradycyjne to zmiana nie skomplikowana, która na pewno przyniesie korzyści kosztowe przy budowie. Dzięki naszym zgodą architekt adaptujący wprowadzi bez problemu zmiany w stolarce otworowe. Nalżey również zwrócić uwagę, że efekt wizualny może być gorszy przy standardowych oknach, ale to już kwestia gustu.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Domidea 51
Bardzo podoba nam się rozwiązanie zadaszenia tarasu w tym projekcie jest kapitalmne !! A okno w sypialni na górze o nie typowym kształcie za pewni na pewno super widok zwłaszcza, że na tą stronę mamy widok na południe, gdzie widać fajną skarpę z pobliską rzeczką. Dobrze też że auto pomyślał o drzwiach zenętrznych do kotłowni.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Domidea 51 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Domidea 51, z kategorii Projekty domów na wąską działkę budowlaną.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy