Projekt domu Domidea 50 d40 w4

 • Powierzchnia użytkowa: 126,7 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 118,49 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 17,9 x 22,2 m
 • Kubatura: 510,2 m³
 • Wysokość budynku: 7,9 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Powierzchnia dachu: 174,5 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005667

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 415,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Koncepcja domu według projektu Dominea 50 d40 przedstawia wizję obiektu jednorodzinnego przeznaczonego do realizacji na wąskiej działce budowlanej. Uwzględnienie trudniejszych warunków zabudowy pozwoliło na dopasowanie parametrów budynku w taki sposób, by pozwoliły realizować wszystkie cele w zakresie funkcjonalności mieszkalnej domu. W rezultacie powstał projekt domu z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Konstrukcję przykryto klasycznym, dwuspadowym dachem o sporym kącie nachylenia. Uzyskano w ten sposób spójną bryłę domu z wygodną przestrzenią użytkową i elegancką sylwetką zewnętrzną.

Wejście do domu zaplanowano w środkowej części ściany fontowej, stanowiącej dłuższy bok obiektu mieszkalnego. Taras frontowy zyskał osłonę w formie zadaszenia o oryginalnej formie architektonicznej. Doświetlenie strefy poddaszowej zapewniają okna połaciowe, które dobrze uzupełniają klasyczne otwory okienne, rozmieszczone przy krótszych ścianach domu. Na poziomie poddasza widoczny jest duży balkon osłonięty nowoczesną, transparentną balustradą. Podstawa balkonu stanowi częściowe zadaszenie strefy tarasowej, zlokalizowanej po tej stronie budynku. Część garażowa została wpisana w przestrzeń domu, a sama brama garażowa zajęła miejsce przy krótszej ścianie obiektu, po przeciwległej stronie tarasu zewnętrznego. Strefa wejściowa znalazła się pośrodku ściany frontowej. Do wejścia prowadzą płaskie, szerokie schody, wpisujące się w obręb strefy wejściowej. Tuż za progiem domu mieści się nieduży przedsionek z miejscem na garderobę wierzchnią. Bezpośrednio za nim zaprojektowano główną strefę komunikacyjną, rozgraniczającą poszczególne części mieszkalne parteru. Na lewo od wejścia wyodrębniono wygodny pokój jednoosobowy z miejscem do pracy i wypoczynku. Bezpośrednio przed nim wydzielono małą łazienkę. Naprzeciwko łazienki znalazło się przejście w kierunku strefy garażowej. Na tyłach stanowiska samochodowego wytyczono kolejne drzwi, pozwalające dostać się wprost do domowej kotłowni. Kotłownia posiada również drzwi zewnętrzne, traktowane jako alternatywne wejście do budynku.

W drugiej części parteru, na prawo od wejścia do domu zlokalizowano strefę dzienną. Przed nią, jeszcze w strefie komunikacyjnej wytyczono schody prowadzące na poddasze. Przy frontowej ścianie domu zaprojektowano pół otwartą kuchnię, którą uzupełnia niewielka, praktyczna spiżarka. W strefie dziennej wyodrębniono wygodny salon oraz praktyczną jadalnię. Na tyłach jadalni przewidziano wyjście w kierunku tarasu. Górna część domu zapewnia wygodny wypoczynek.

W strefie nocnej zaplanowano trzy oddzielne sypialnie. Po jednej stronie poddasza sąsiadują ze sobą dwa pokoje jednoosobowe. Po drugiej stronie zlokalizowano dużą, wygodną sypialnię dwuosobową z własną łazienką i garderobą. Ponadto użytkownicy tej sypialni mają dostęp do dużej przestrzeni balkonowej. W środkowej części poddasza, naprzeciwko schodów umiejscowiono drugą, ogólnodostępną łazienkę.

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: tradycyjne murowane dwuwarstwowe – pustak ceramiczny 25cm i styropian.

Strop: gęstożebrowy.

Schody: żelbetowe monolityczne.

Dach: o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki

  opracowanie: Architektonika   
 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Domidea 50 d40 w4 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Domidea 50 d40 w4, z kategorii Projekty domów na wąską działkę budowlaną.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy