Projekt domu HomeKoncept-22

 • Powierzchnia użytkowa: 140,53 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 131,19 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 21,71 x 18,17 m
 • Kubatura: 781 m³
 • Wysokość budynku: 7,86 m
 • Kąt nachylenia dachu: 37°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-003595

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 400,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty


Odbicie lustrzane

Opis projektu

Nowoczesny domek o zwartej bryle z dwuspadowym dachem i garażem jednostanowiskowym. 

 

Projekt HomeKoncept-22 to propozycja nowoczesnego domu jednorodzinnego średniej wielkości, z centralnie umieszczonymi drzwiami wejściowymi na ścianie frontowej domu. W bryłę domu wpisany został jednostanowiskowy garaż, na którego przedłużeniu znalazło się miejsce dla pomieszczenia kotłowni.

Wnętrze domu podzielone zostało na kilka odrębnych stref. Układ komunikacyjny w postaci korytarza pozwala na łatwe przemieszczanie się do wybranych części domu. Korytarz stanowi swoisty łącznik, prowadzący bezpośrednio od garażu aż do zlokalizowanego po przeciwległej stronie salonu. Patrząc od strony ściany frontowej, w tej części budynku zaplanowano kompaktową łazienkę oraz kuchnię, połączoną osobnym wejściem praktyczną spiżarnią. Odrębną przestrzeń w głębi budynku zajmuje wspólna strefa dzienna z jadalnią i salonem, stanowiącymi spójną całość. Salon posiada liczne przeszklenia, dzięki czemu do jego wnętrza dostaje się dużo światła słonecznego. Stąd prowadzi wyjście na duży, ładnie skomponowany taras wypoczynkowy, na który można się dostać również z sąsiedniego pokoju. Zaprojektowano go jako pokój dwufunkcyjny, łączący przestrzeń pracy i wypoczynku.

W części parterowej domu mieści się także łazienka, zlokalizowana naprzeciwko schodów.Uproszczony układ pomieszczeń poddasza pozwolił zniwelować potrzebę tworzenia bardziej złożonego ciągu komunikacyjnego. Na górze nie ma więc klasycznego korytarza, a wyjście ze schodów pozwala niemal natychmiast udać się do jednego z kilku izb. Naprzeciwko schodów zaprojektowano jeden z trzech dużych pokojów. Tuż obok schodów mieszczą się po obu ich stronach drzwi prowadzące do sypialni oraz do przestronnej łazienki. W głębi poddasza zaprojektowano jeszcze jeden pokój wielofunkcyjny. Na zapleczu sypialni i łazienki znajdują się dwa osobne wejścia prowadzące do praktycznego pomieszczenia gospodarczego.

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter:

1.wiatrołap 5,71 m²

2.komunikacja 13,06 m²

3.kuchnia 8,72 m²

4.spiżarnia 2,68 m²

5.salon z jadalnią 29,48 m²

6.pokój 12,23 m²

7.łazienka 4,68 m²

8.kotłownia 6,17 m²

9.garaż 20,01 m²

 

Poddasze:

1.komunikacja 7,15 m² (7,15 m²)

2.sypialnia 9,98 m² (16,05 m²)

3.sypialnia 14,41 m² (18,90 m²)

4.sypialnia 10,67 m² (17,28 m²)

5.łazienka 7,94 m² (12,75 m²)

6.pom. gospodarcze 17,18 m² (21,06 m²)

 

Technologia wykonania:

 

Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian

Stropy: żelbetowe wylewane

Schody: dwubiegowe zabiegowe żelbetowe

Dach: dachówka ceramiczna

  opracowanie: Homekoncept   
 • Porady architekta

Projekt domu Homekoncept 22 nam się podoba, ale brakuje nam stanowiska na drugi samochód, czy można coś z tym zrobić?


Warto zobaczyć projekt Homekoncept-21 jest to projekt o bardzo zbliżonym wnętrzu, a garażu na dwa auta. Ewentualnie możemy wyrazić bezpłatną zgodę na powiększenie gabarytów zewnętrznych garażu podczas adaptacji. 

 

Czy możemy w  projekcie tym podwyższyć ściankę kolankową?


Tak, istnieje możliwość podwyższenia ścianki kolankowej na etapie adaptacji proejktu do działki. Należy jednak pamiętać, że zbytnie podwyższenie dachu może wpłynąć na zmianę proporcji bryły przez co budynek z zewnątrz może wyglądać zbyt szpiczasto, dlatego z reguły podwyższa się ściankę kolankową o maks. 2,3 pustaki.

 

Czy można zaadaptować daszek na bocznej i tylnej elewacji jako taras?


Aktualnie daszek ma około 16 cm grubości, gdyby miał pełnić funkcję również balkonu należałoby go trochę pogrubić (wzmocnić). Zmiana jak najbrdziej możliwa do wprowadzenia także bez problemu przy zamówieniu dołączymy niezbędne zgody, aby architekt adaptujacy mógł je wykonać.

 

Czy można przesunąć komin do narożnika, aby zyskać bardziej ustawne pomieszczenie nad garażem?


Bez problemu zamieścimy stosowaną zgodę na zmianę usytuowania komina. Faktycznie przesunięcie komina w róg wpłynie korzystnie na funkcjonalność pomieszczeń na górnej kondygnacji. Należy jednka pamiętać, że z uwagi na duży ciężar komina konieczne jest wykonanie pod nim fundamentu, a przesunięcie komina naruszy konstrukcję budynku w innym miejscu, gdyż będzie przechodził on przez strop oraz więźbę dachową w związku z czyma archkitek adaptujący za jego przesuniecieć może dodatkowo coś doliczyć ponieważ jest to zmian kosntrukcyjna, ale z reguły nie aż tak droga. Trzeba także pamiętać o ograniczeniach związanych z przebijaniem połaci dachowych przez komin. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego komin nie może przechodzić przez załamania dachu, krokwie narożne ani przez kosz dachu. Dodatkowo wylot komina najlepiej zaplanować w najwyższej części dachu jak najbliżej kalenicy.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Faworyt
Aktualnie zakładamy zakup tego projektu lub zbliżonego do niego homekoncept - 21. Ten projekt przekonuje nas bardziej elewacją w stosunku do H 22, ale musieli byśmy doprojektować garaż na dwa auta, co podejrzewam może nas troszkę kosztować. Ze zmian na pewno przestwimy jeszcze komin w garażu, aby wypadł bardziej przy ścianie, dzięki czemu pomieszczenie nad garażem będzie bardziej ustawne. Aktualnie po weekendzie planujemy podjac jakieś decyzje bo miesiace uciekają , a my utkneliśmy na wyborze projektu. Pozdrowiam Leszek
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu HomeKoncept-22 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu HomeKoncept-22, z kategorii Projekty domów nowoczesnych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy