Nowoczesny wygląd, klasyczna bryła i dużo przestrzeni, taki jest projekt domu Ania. Na parterze znajduje się przestronny salon z jadalnią, kuchnia (z bardzo przydatną spiżarką), która może być otwarta na salon lub stanowić zamknięte pomieszczenie. Pokój umiejscowiony tuż koło schodów może zostać zaaranżowany jako sypialnia lub gabinet, a z zaprojektowanej tuż obok pokoju, garderoby z pewnością zadowolone będą panie. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, obszerna łazienka i garderoba.
Projekt domu Ania to przykład z domu nowoczesnego. w którym nie brakuje klasycznych rozwiązań. Powierzchnia domu średniej wielkości wychodzi naprzeciw współczesnym potrzebom mieszkańców tego typu budynków. Architektura zewnętrznych ścian i całej bryły budynku nawiązuje w pewnym stopniu do klasycznych motywów z przeszłości, ale łączy w sobie też nowoczesne motywy, związane z wykończeniem niektórych elementów zewnętrznych. M.in. ciekawie zaplanowana linia dachu w interesujący sposób koresponduje z kształtem otworów okiennych. Bryła budynku jest zwarta i kompaktowa ,nie ujawnia więc z zewnątrz wszystkich zalet przestrzeni wewnętrznej. Główne wejście do domu znajduje się przy ścianie frontowej, w jej środkowej części. Dużą zaletą jest wykorzystanie poddasza jako przestrzeni użytkowej, dzięki czemu wyraźnie wzrastają walory mieszkalne budynku. Na tyłach domu znalazło się miejsce dla tarasu wypoczynkowego. Trzeba przyznać, że ogólna tonacja kolorystyczna powinna przypaść do gustu większości jego użytkowników. Dominuje połączenie bieli z ciepłymi, jasnymi odcieniami drewna. Praktyczny i elegancki dach o układzie dwuspadowym jest wygodny i dobrze komponuje się z bryłą domu.
Jeśli chodzi o wewnętrzny układ pomieszczeń, na pierwszym planie znajduje się niewielki, średniej wielkość wiatrołap z wydzielonym miejscem na garderobę. W dalszej części układ komunikacyjny opiera się na niedużym holu, który uporządkowuje przestrzeń, rozdzielając poszczególne części strefy parterowej domu. Po prawej stronie parteru zlokalizowano między innymi kompaktową łazienkę, w której zmieści się kabina prysznicowa i wanna. Przechodząc dalej holem wychodzimy na niewielki korytarz, z którego za pomocą schodów przedostaniemy się na poddasze. Z kolei na końcu korytarza zaplanowano wygodną garderobę, a w narożnej części domu umieszczono przestronną sypialnię. W kolejnej części parteru znalazło się miejsce dla dużego pokoju dziennego z jadalnią. Z tej strony, za pomocą wygodnych, podwójne drzwi okiennych możemy dostać się na przestronny taras wypoczynkowy, umieszczony na tyłach domu. Kuchnia została nieco odseparowana od strefy dziennej i lekko zamknięta ścianką działową. Zajęła narożną część parteru po stronie ściany frontowej i ma kształt kwadratu, przedłużonego o dodatkowe pomieszczenie spiżarni.
Na poddaszu zaplanowano aż trzy wygodne pokoje mieszkalne, z tego jeden w roli klasycznej sypialni z wyjściem balkonowym. Przy czyn balkon jest połączony również z jednym z pokojów wielofunkcyjnych. Ponadto na górze zmieściła się sporej wielkości łazienka, pozostająca do dyspozycji wszystkich mieszkańców domu.
Technologia:
fundamenty: beton zbrojony
ściany zewnętrzne: dwuwarstwowa, pustak ceramiczny
ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny
strop: gęstożebrowy
elewacje: tynk
dach: dachówka cementowa, ceramiczna
tel:(52)-340-28-08
tel:888 032 243
fax:(52)-320-60-86
Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania