Projekt domu E-175

 • Powierzchnia użytkowa: 118,4 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 215,6 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Czterospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 22,81 x 23,61 m
 • Kubatura: 474,8 m³
 • Wysokość budynku: 8,1 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Powierzchnia dachu: 290 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005570

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 350,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Koncepcja domu E-175 to projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego przykrytego czterospadowym dachem o średnim nachyleniu połaci. Zasadniczy układ pomieszczeń i rozplanowanie stref wewnętrznych klasyfikuje ten obiekt w kategorii domu parterowego, przy czym uwzględniono tu istniejące poddasze nieużytkowe. Stąd konieczność wytyczenia schodów prowadzących na górę, a zajmujących przestrzeń w strefie komunikacyjnej parteru. Wejście do budynku zaprojektowano pośrodku ściany frontowej. Na prawo od drzwi mieści się brama garażowa. Na lewo od wejścia widoczne jest okno kuchenne.

Elewacja zewnętrzna zdominowana została wykończeniem tynkowym z elementami kamienia, klinkieru lub drewna, stanowiącego ciekawe uzupełnienie pokrycia zewnętrznego i dobrze komponującego się z pozostałymi elementami wykończenia. Na tyłach domu zaprojektowano strefę tarasową z zejściem schodkowym w kierunku przydomowej przestrzeni (ogrodu bądź trawnika). Przedsionek stanowi pomieszczenie przejściowe pomiędzy zasadniczą przestrzenią mieszkalną a strefą wejściową. Po jego prawej stronie znajdują się drzwi prowadzące do dwustanowiskowej strefy garażowej, która w ten sposób uzyskała połączenie z resztą domu. Na tyłach garażu widoczne są drzwi pomieszczenia technicznego.

Główne przejście z przedsionka prowadzi w kierunku strefy dziennej, przed którą rozciąga się główny ciąg komunikacyjny w postaci holu. Po tej stronie parteru rozlokowano pomieszczenia strefy dziennej, w tym wygodny salon wypoczynkowy, jadalnię oraz przestronną kuchnię z wyspą i dodatkową strefą spożywania posiłków. Większy taras wytyczono przy bocznej ścianie budynku, z wejściem od strony salonu. Mały, oddzielny taras wydzielono po stronie sypialni, a więc na tyłach strefy nocnej. Cała strefa rozciąga się wzdłuż tylnej ściany budynku. W tej części domu funkcję komunikacyjną spełnia wygodny korytarz kierujący do poszczególnych pomieszczeń, począwszy od sypialni dwuosobowej, poprzez kompaktową łazienkę aż po kolejne dwie sypialnie i pomieszczenie wc.

 

Technologia wykonania:


Ściany: 25cm ceramika + 18cm styropian.

Strop: wylewany żelbetowy.

Pokrycie dachowe: dachówka cementowa.

Ocieplenie posadzki na gruncie: 20cm styropian

Ocieplenie dachu: 25-30cm wełna mineralna.

Stolarka okienna: drewniana.

Wykończenie zewnętrzne: kamień, płytki klinkierowe lub drewno.

  opracowanie: e-domy   
 • Porady architekta

Podoba nam się projekt e-175 i planujemy w nim adaptację poddasza, ale mamy wątpliwość czy przy tym kącie nachylenia połaci dachowych uzyskamy na górze pokój dla dziecka, mały pokój gościnny oraz łazienkę?


Zgodnie z aktualnymi normami powierzchnia użytkowa poddasz wynosi 52,62 m2. Metraż ten spokojnie starczy na zagospodarowania góry według Państwa koncepcji, co więcej wysoka ścianka kolankowa dodatkowo ułatwia aranżacje poddasza, chociaż sprawia też że okna połaciowe są umieszczone wysoko.

 

Czy zamiast ściany z kominem pomiędzy salonem a kuchnią możemy umieścić tzw. wyspę kuchenną z okapem?

 

Oczywiście, zmiana jest możlwia, ale konieczne będzie wykonanie podciągu pomiędzy salonem a kuchnią, ze względu na dość sporą rozpiętość tych pomieszczeń. Innym rowziwązaniem może być podparcie stropu słupem. W oby dwóch przypadkach będzie to zmian konstrukcyjna, dlatego dołączymy do dokumentacji odpowiednie zgody, aby architekt adaptujący projekt do działki mógł je bez problemu wprowadzić. 

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Przeróbki
Witam. Mam pytanie czy jest możliwość przesunięcia ściany pomiędzy Pom.Tech. a sypialnią tak aby powiększyć ją o około 1,5m2 kosztem tego pomieszczenia? pozdrawiam
Autor:
Tytuł: Najlepsze wnętrze
Skłaniamy się właśnie ku zakupie tego projektu wcześnie rozważaliśmy wiele innych, ale ten najbardzie podpasował nam ciekawym przemyślanym wnętrzem. Poddasze przeznaczymy dla dzieci, a dół dla siebie po lekkich przestawieniach ścianek zostawim dla siebie i z jednej sypialni wykonamy pomieszczenie na narzędzia ogrodowe i kosiarki z dostępem bezpośrednim z zewnątrz.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu E-175 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu E-175, z kategorii Projekty domów nowoczesnych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy