Projekt domu Bianco G1

 • Powierzchnia użytkowa: 109,96 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 18,59 x 24,95 m
 • Kubatura: 899,16 m³
 • Wysokość budynku: 7,21 m
 • Kąt nachylenia dachu: 35°
 • Powierzchnia dachu: 267 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004507

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 290,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Bianco G1 to dom parterowy z garażem, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Dzięki dobrze zagospodarowanej przestrzeni, dom będzie bardzo wygodny w użytkowaniu. Niewątpliwym atutem projektu jest jasny podział na strefę dzienną i nocną. W tej drugiej zlokalizowano trzy sypialnie, oraz łazienkę z miejscem na pralkę. Zaletą jest również duży salon z jadalnią, oraz kuchnia ze spiżarnią.

Dom posiada również pomieszczenie gospodarcze z bezpośrednim wyjściem na ogród, oraz duży garaż.W projekcie zastosowano wyłącznie typowe i sprawdzone rozwiązania, co znacznie ułatwi budowę i zminimalizuje koszty eksploatacji.

 

Projekt domu Bianco G1 to średniej wielkości obiekt parterowy o podłużnym kształcie, przykryty praktycznym dwuspadowym dachem o średnim kącie nachylenia. Na przedłużeniu zasadniczej części mieszkalnej domu wydzielono dodatkową strefę użytkową w postaci garażu jednostanowiskowego. Przy czym stanowi on odrębną przestrzeń, do której można się dostać przez frontową bramę garażową lub wykorzystując oddzielne drzwi, mieszczące się na tyłach domu.

Strefa wejściowa została zaplanowana pośrodku ściany frontowej. Tuż przed wejściem zaprojektowano eleganckie trójstopniowe schody. Strefa ta w charakterystyczny sposób tworzy wyodrębnioną przestrzeń, poprzez zastosowanie w tym miejscu drewnianych elementów wykończeniowych. W zaproponowanej wizji estetycznej, ściany zewnętrzne budynku pokryte zostały tradycyjną, białą farbą i ładnie komponują się z ciemnym kolorem dachówki. Po obu stronach drzwi widoczne są symetrycznie umieszczone okna, wychodzące z pomieszczeń usytuowanych po tej stronie domu.

Na tyłach przewidziano nieduży, kameralny taras zewnętrzny, dostępny z poziomu salonu. Prowadzą do niego praktyczne i eleganckie przesuwane drzwi okienne. Po tej stronie zaplanowano również tylne wejście do domu, poprzez mieszczące się tuż za drzwiami pomieszczenie kotłowni. Nieduży wiatrołap, stanowiący pierwsze frontowe pomieszczenie wewnętrzne obiektu, przechodzi w kierunku holu, stanowiącego zasadniczy układ komunikacyjny tej części domu. Tuż za wiatrołapem, po lewej stronie zaplanowano niewielkie pomieszczenie wc. Na prawo od niego, na przedłużeniu strefy wejściowej wygospodarowano miejsce na praktyczne schowki ubraniowe.

Po lewej stornie domu wyznaczono miejsce dla typowej przestrzeni dziennej, którą tworzy salon z jadalnią oraz narożna kuchnia. Strefa kuchenna mieszcząca się po stronie ściany frontowej ma charakter półotwarty i tworzy przestronną oraz ergonomiczną przestrzeń przygotowywania posiłków. Powiązane z kuchnią nieduże pomieszczenie spiżarki, które oddzielone zostało od kuchni osobnymi, wewnętrznymi drzwiami dodatkowo podnosi walory użytkowe tej przestrzeni domu.

W środkowej części obiektu, z poziomu holu osobne drzwi prowadzą do pomieszczenia kotłowni. W prawej części budynku mieści się strefa sypialna. Po tej stronie domu zaplanowano też miejsce dla kompaktowej łazienki z miejscem na wannę i pralkę.

Strefa sypialna obejmuje w sumie dwa pokoje wielofunkcyjne oraz typowa przestronna sypialnia z podwójnym łóżkiem i miejscem na garderobę.

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

0/1. wiatrołap 3,11 m²

0/2. hol 5,50 m²

0/3. salon + kuchnia 41,39 m²

0/4. spiżarnia 1,72 m²

0/5. wc 1,78 m²

0/6. korytarz 3,77 m²

0/7. pom. gospodarcze 8,15 m²

0/8. pokój 12,37 m²

0/9. pokój 14,00 m²

0/10. pokój 12,84 m²

0/11. łazienka 5,84 m²

0/12. garaż 23,80 m²

razem 134,81 m²

 

 

Technologia wykonania:

 

Fundamenty żelbetowe.

Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.

Strop gęstożebrowy.

Konstrukcja dachu drewniana.

Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.  opracowanie: archand   
 • Porady architekta

Czy można wprowadzić dodatkowe zadaszenie nad tarasem?


Zmiana ta jest możliwa do wprowadzenia na etapie adaptacji domu do działki. Stosowne zgody na zmiany bezpłatnie zostaną zamieszczone w dokumentacji projektowej przy zamówieniu projektu. Aktualną połać dachową można wydłużyć i umieścic ją na słupach, ale daszek powinien być bardziej płaski niż budynku, aby wysokość nad głowami nie była za niska.


Projekt bardzo nam się podoba, ale brakuje parę metrów, aby zmieścić go na naszej działce. Czy możemy go pomniejszyć?

 

Taka zmiana jest możliwa do wprowadzenia przez architekta adaptującego. Razem z projektem wyślemy stosowną zgodę. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to zmiana konstrukcyjna. 

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: przed budową
Idealny projekt, oszczędny w kosztach budowy i również w architekturze. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Wprowadziliśmy w projekcie parę zmian między innymi: poszerzyliśmy garaż o jeden metr i dodaliśmy w nim dwa małe okna, wprowadziliśmy dodatkowy komin spalinowy w kotłowni oraz powiększyliśmy okno w łazience.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Bianco G1 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Bianco G1, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy