Projekt domu Z301

 • Powierzchnia użytkowa: 159.73 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 232.31 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 26.24 x 24.44 m
 • Kubatura: 515.15 m³
 • Wysokość budynku: 6,64 m
 • Kąt nachylenia dachu: 25°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004564

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 690,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Projekt domu Z 301 to budynek jednorodzinny średniej wielkości o dużej powierzchni zabudowy wynoszącej 232 m2. Obiekt ten posiada przestronny, dwustanowiskowy garaż, którego brama wejściowa lokalizowane została od strony wejścia głównego budynku, przy ścianie frontowej. Jednocześnie została ona przesunięta do przodu względem wejścia, przez co drzwi wejściowe zlokalizowane zostały nieco głębiej. Jest to o tyle korzystne, że wejście zyskało przy okazji osłonę od wiatru a dodatkowo w niektórych porach dnia jest to przestrzeń zacieniona, chroniąca przed nadmiarem słońca (co jest szczególnie ważne w gorące, letnie dni).

Konstrukcja domu została przykryta wielospadowym dachem o niedużym nachyleniu, wynoszącym 25 stopni. Na tyłach budynku zaplanowano dodatkowo wygodny taras wypoczynkowy. Można się do niego dostać zarówno od strony salonu wypoczynkowego jak i z dwóch innych pomieszczeń, zaplanowanych przy tylnej ścianie budynku. O wygodę mieszkańców tego parterowego domu zadbali projektanci, wyznaczając z jednej strony otwartą strefę wypoczynkową oraz mocniej przegrodzoną ścianami działowymi przestrzeń użytkowo-nocną.

We wnętrzu budynku wydzielono więc wiele odrębnych pomieszczeń, w tym dużą przestrzeń wypoczynkową w postaci salonu i jadalni, zajmującej miejsce w strefie kuchennej. Strefa nocna i użytkowa zlokalizowana została w pozostałych częściach obiektu. Tuż za wejściem umieszczono wiatrołap z miejscem na garderobę. Wiatrołap połączono jednocześnie z pomieszczeniem kotłowni, do której dostać się można osobnymi drzwiami. Jednocześnie z kotłowni kolejne drzwi prowadzą do garażu, który w ten sposób został połączony bezpośrednim przejściem wewnątrz domu. Z kolei na wprost za wiatrołapem znajduje się główny ciąg komunikacyjny w formie korytarza, prowadzonego wzdłuż kolejnych pomieszczeń. Po lewej stronie korytarza lokalizowano sporej wielkości salon wypoczynkowy oraz jadalnię, wraz z narożną, półotwartą kuchnią. Przy samej kuchni zaplanowano dodatkowo pomieszczenie spiżarni. Po drugiej stronie korytarza, w środkowej części domu zaplanowano dwie osobne łazienki kompaktowe, przy czym w jednej z nich można wygospodarować miejsce dla pralni. Na samym końcu korytarza, przy tylnej ścianie domu znajduje się przestrzeń gabinetu z wyjściem na taras. Korytarz skręca w tym miejscu w prawo. W tej części domu zaplanowano pokoje wielofunkcyjne z osobnymi, wewnętrznymi garderobami. Jeden z pokojów również posiada własne. Po tej stronie korytarza możemy również dostać się osobnymi drzwiami do wnętrza przestronnej sypialni, która dodatkowo posiada wydzieloną przestrzeń garderoby i własnej łazienki.

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter

Salon 34,40 m²

Pokój 14,20 m²

Garderoba 3,70 m²

Garderoba 4,10 m²

Pokój 14,10 m²

Hol 6,10 m²

Hol 6,00 m²

Łazienka 5,60 m²

Łazienka 3,10 m²

Pokój 21,00 m²

Łazienka 4,50 m²

Garderoba 4,50 m²

Pom. gosp. 5,90 m²

Garaż 33,20 m²

Sień 4,30 m²

Spiżarka 2,50 m²

Kuchnia 12,90 m²

Gabinet 12,90 m²

 

Strych (opcja) 52,2 m²

  opracowanie: z500   
 • Porady architekta

Projekt bardzo nam się podoba, ale brakuje parę metrów, aby zmieścić go na naszej działce. Czy możemy go pomniejszyć?

 

Taka zmiana jest możliwa do wprowadzenia przez architekta adaptującego. Razem z projektem wyślemy stosowną zgodę. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to poważna zmiana konstrukcyjna.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Funkcjonalność
Komentowałem już projekt podobnej wielkości i nieco zbliżonym kształcie, ale zupełnie różnym rozplanowaniu powierzchni. Od razu zwróciłem tu uwagę na dobrą funkcjonalność. Każdy fragment przestrzeni jest dokładnie przemyślany, co należy od razu podkreślić. Salon nie jest może ogromny, ale wg nie wystarczająco wygodny. Kuchnia pełni trochę rolę jadalni, a więcej uwagi poświęcono pozostałym częściom domu. Dzięki temu jest wiele użytecznych izb, wygospodarowano trzy łazienki. Do tego w strefie nocnej są nawet osobne garderoby. Praktycznie nie zabrakło miejsca dla żadnej ważnej przestrzeni. Bardzo fajnie zorganizowanych taras i nieco wysunięty garaż na dwa auta, przez to fajnie wygląda osłonięta z jednej strony strefa wejściowa. Dla mnie to kompletny projekt. Bez zbędnych fajerwerków, ale i na tyle komfortowy, że nie trzeba tu z niczego rezygnować.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Z301 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Z301, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy