Projekt domu HomeKoncept-26

 • Powierzchnia użytkowa: 165,36 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 248,80 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Czterospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 24,3 x 29,55 m
 • Kubatura: 1286 m³
 • Wysokość budynku: 7,56 m
 • Kąt nachylenia dachu: 35 °
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004979

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 300,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Tylko u nas: Tablet + kosztorys inwestorski gratis!!

Oryginalna, najnowsza wersja projektu!!

Zadzwoń - zapytaj o szczegóły 888 - 032 - 243

 

 

Projekt HomeKoncept-26 to przestronny dom jednorodzinny o układzie parterowym z dodatkową przestrzenią garażową, w której przewidziano dwa stanowiska samochodowe. Jest to pomniejszona wersja projektu HomeKoncept-31. Bryłę budynku zwieńczono wielospadowym dachem o średnim kącie nachylenia. Nowoczesny kształt obiektu zapowiada wysokie walory użytkowe i odpowiednią funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej. Ponadto prezentowany dom wypełnia standardy energooszczędności.

Przestrzeń garażu tworzy charakterystyczną, wysuniętą część zabudowy, która przesądziła o sposobie rozplanowania strefy wejściowej. Przed drzwiami osłoniętymi solidnym i stosunkowo głębokim zadaszeniem, stanowiącym przedłużenie konstrukcji garażowej, stworzono osłonięty taras wejściowy. U jego podnóża widoczne są szerokie, płaskie schody podkreślające strefę wejściową. Na prawo usytuowano bramę garażową, przed którą rozciąga się wygodny wjazd w kierunku garażu. Modernistyczne akcenty widoczne są w wielu warstwach architektury zewnętrznej, przy czym szczególnie mocno uwydatniły geometryczny kształt okien różnej wielkości, poprowadzonych zarówno w układzie wertykalnym jak i horyzontalnym. Z punktu widzenia estetyki zewnętrznej ciekawie prezentuje się strefa tarasu wypoczynkowego na tyłach obiektu. Tuż nad przestrzenią wypoczynkową rozpościera się solidna konstrukcja ażurowego zadaszenia o prostym układzie geometrycznym, wsparta dodatkowym masywnym filarem.

Układ pomieszczeń wewnątrz budynku odznacza się wyraźnym uporządkowaniem, w którym położono nacisk na jasną i przejrzystą komunikację między strefami domu oraz wysoką ergonomię izb mieszkalnych. Tuż za wejściem wydzielono praktyczny wiatrołap, połączony wewnętrznym przejściem z pomieszczeniem garderoby. Stanowi ona jednocześnie łącznik ze strefą garażową, z której można przedostać się kolejnymi drzwiami do niewielkiego pomieszczenia gospodarczego. Posiada ono również drugie wyjście zlokalizowane przy bocznej ścianie budynku. Idąc przez wiatrołap na wprost dochodzimy do głównej przestrzeni użytkowej. W tej części domu układ komunikacyjny tworzy funkcjonalny hol, kierujący domowników i ich gości do strefy dziennej. Tworzy ją przestronny salon z jadalnią.

Na tyłach salonu i jadalni zaplanowano wyjście w kierunku tarasu wypoczynkowego. Przestrzeń dzienną domyka od frontu pół otwarta kuchnia wraz z wydzieloną, niewielką spiżarnią, współtworzącą strefę przygotowywania i podawania posiłków. W głębi domu na prawo od strefy dziennej wydzielono małą toaletę. Po tej stronie budynku hol przechodzi w wygodny korytarz, ciągnący się w stronę tylnej ściany domu. Po obu stronach korytarza znajdują się wejścia do kolejnych pomieszczeń i izb mieszkalnych. Na początku korytarza zaplanowano wejście do kotłowni, w której wydzielono również miejsce na niewielką pralnię. Obok znalazły się drzwi kierujące do przestronnego gabinetu. W głębi korytarza zaplanowano strefę nocną. Mieści się tutaj wydzielona garderoba, przestronna łazienka z wanną i kabiną prysznicową oraz trzy oddzielne pokoje sypialne, w tym jedna sypialnia dwuosobowa.

 

Wariant projektu o powierzchni 141 m2

 

Wariant projektu o powierzchni 124 m2

 

Dostępne warianty projektu:

 

Wariant 1: dom wydłużony i poszerzony (o 0,8 m) z wjazdem do garażu od strony bocznej i przearanżowanym wnętrzem

Wariant 2: dom z dachem o kącie nachylenia 30 stopni

Wariant 3: dom z wysokim sufitem nad salonem

Wariant 4: dom z powiększonym garażem

Wariant 5: dom z powiększonym salonem kosztem garderoby i wc

Wariant 6: dom z powiększonym i wydłużonym garażem

Wariant 7: dom częściowo podpiwniczony, masterbedroom (sypialnia z własną garderobą i łazienką) oraz z kotłownią na paliwo stałe i wentylacją grawitacyjną

Wariant 8: dom wydłużony z poszerzonym garażem

Wariant 9: dom zwężony i wydłużony

Wariant 10: dom przygotowany do adaptacji poddasza

Wariant 11: dom z pomieszczeniem na działalność gospodarczą obok garażu

Wariant 12: dom z poszerzonym garażem i zaadaptowanym poddaszem

Wariant 13: dom zwężony i częściowo podpiwniczony

Wariant 14: dom z powiększonym garażem i dużym trasem nad nim

Wariant 15: poddasze przygotowane do adaptacji, schody od strony garażu

  opracowanie: Homekoncept   
 • Porady architekta

Czy istnieje możliwość obniżenia kąta nachylenia dachu do 25 stopni, ponieważ taki kąt narzucają moje warunki zabudowy?


Do dokumentacji dołączymy bezpłatnie zgodę na zmianę kąta nachylenia połaci dachowej. Należy jednak pamiętać, że jest to zmiana konstrukcyjna i architekt adaptujący będzie musiał przeliczyć jakie obciążenie wytrzyma dach pod nowy kątem. Sama zmiana mimo dodatkowych kosztów przy adaptacji powinna przynieść za to oczędności przy budowie dachu ponieważ im kąt dachu jest mniejszy tym powierzchnia dachu też się zmniejsza i potrzeba mniej materiałów budowlanych na jej pokrycie.

 

Czy budynek mogę ogrzewać piecem na eko-groszek?


W projekcie Homekoncept-26 zastosowano piec gazowy, jednak wielu Klientów stosuje w nim pompę ciepła lub piec na paliwo stałe ponieważ powierzchnia kotłowni pozwala usytuować w niej dowolny rodzaj pieca. Zmiana systemu ogrzewania wiąże się z modyfikacją średnicy pionu kominowowego w zalezności jaki piec pod komin będziemy podpinać. Zgody na zmianę systemu ogrzewania wyślemy razem z projektem.

 

Mam pytanie dotyczące tych dekoracyjnych elementów poziomych przy elewacjach oraz konstrukcji ażurowego zadaszenia. Czy te elementy są zabezpieczone jakąś obróbką blacharską od góry? Z czego jest ta konstrukcja? Jak wykończona, żeby była odporna na warunki atmosferyczne?


Ozdobne belki są belkami żelbetowymi, wylewanymi razem z konstrukcją stropu. A na ścianach - jest to pogrubienie ze styropianu. Belki ażurowe na tarasie to po prostu belki drewniane.

Poziome belki okalające przy elewacjach są schowane pod okapami dachu - także bezpośrednio na nie nie będzie padał deszcz. Jedynie belka okalająca taras jest narażona na deszcz.Nie proponuję obróbki blacharskiej od góry - gdyż zepsuje to cały efekt wizualny.

Proponuję wykończyć belkę tynkiem wodoodpornym, który będzie miał zwiększoną odporność na zabrudzenia. Dodatkowo, górną powierzchnię belki należy wykonać w spadku - aby umożliwić odpływ wody.

 

Czy istniej możliwość modernizacji dachu w tym projekcie. chodzi mi o projekt z płaskim dachem. Czy projekt uwzględnia pompę ciepła?

 

Możliwość modernizacji dachu zawsze istnieje, ale przeróbka konstrukcji całego dachu to dla każdego architekta żmudna i ciężka praca. Warto, więc ustalić z osobą adaptuajcą czy w ogóle się podejmie tak daleko idącej zmiany i w jakim koszcie. Z naszej stromny wyrazimy zgodę bezpłatnie na tego typu modyfikację. W projekcie nie zastosowano wyjściowo pompy ciepła ponieważ wiekoszość Inwestrów woli w standardzie mniej kosztowne rozwiązania przy realizacji. Ale oczywiście można bez problemu dokupić dodatkwy pakiet do projektu, który umożliwi jej zamontowanie lub wprowadzić pewen zmiany przy samej adapatcji nie należą one do skomplikowanych. 

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: wszystko na swoim miejscu
Układ domu - co muszę podkreślić - bardzo przejrzysty i funkcjonalny, co ma znaczenie dla tak uporządkowanych osób jak mój mąż. Projekt ma kilka wariantów, my zastanawiamy się nad powiększonym i wydłużonym garażem, tak by zmieścił się tam jeszcze mały warsztat i rowery. Już teraz cieszę się, że będę mogła korzystać z przestronnej działki i niezależnej garderoby. Dzieci oczywiście będą mogły skorzystać z osobnych pokoi, co w przypadku nastolatków jest bardzo istotne.
Autor:
Tytuł: Homekoncept26
Dom jest piękny, te drewniane dodatki nadają mu charakteru. Dom jest duży idealnie rozmieszczone pomieszczenia jestem zachwycona, dużo przestrzeni co jest dla mnie dużą zaletą, jedyne co bym zmieniła to dach na tarasie, aby był zabudowany. Jestem zdecydowana na kupno tego projektu.
Autor:
Tytuł: płaski dach
Czy istniej możliwość modernizacji dachu w tym projekcie. chodzi mi o projekt z płaskim dachem. Czy projekt uwzględnia pompę ciepła?
Autor:
Tytuł: Nieszablonowy domek
Projekt Homekoncept -26 bardzo przypadł nam do gustu. Idealnie podpasowało nam rozmieszczenie pomieszczeń jak i ilość 4 sypialni, której oczekiwaliśmy ze względu na liczną rodzinę. Również duża liczba pomieszczeń przy garażowych typu graciarnie, kotłownie na plus dla projektu. Natomiast niewątpliwie największe wrażenie zrobił na nas nieszablonow zadaszony obszerny taras - cudo - aż nie mogę się doczekać możlwiości rozmplanowania roślinności pnącej się po deskach zadaszenia tarasu.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu HomeKoncept-26 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu HomeKoncept-26, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy