Projekt domu TK133

 • Powierzchnia użytkowa: 110,28 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 193,97 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23,45 x 24,45 m
 • Kubatura: 410 m³
 • Wysokość budynku: 6,32 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005087

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 090,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektu

Opis projektu

Kosztorys gratis!! Oryginalna, najnowsza wersja projektu!!

 

Do każdej wersj dołączamy tablet lub ekspres gratis - sprawdź

 

Bardzo wygodny dom dla czteroosobowej rodziny. Spodoba się on osobom ceniącym oprócz walorów wizualnych również funkcjonalność pomieszczeń. Dzięki rozbudowanej strefie gospodarczej przy garażu na pewno nie zabraknie tu miejsca na narty, sanki czy rowery. Również przy kuchni pomyślano o małej spiżarce, która przyda się niejednej pani domu. Dom posiada trzy wygodne sypialnie przy czym jedną połączona z garderobą. 

Niewątpliwą zaletą domu jest również częściowo zadaszony taras z możliwością ustawienia stołu z łatwym dostępem z kuchni. Dla osób ceniących promienie słoneczne istnieje możliwość wyjścia na taras niezadaszony stanowiący przedłużenie salonu.

 

Projekt domu TK 133 to wizja kompaktowego budynku mieszkalnego przeznaczonego dla czteroosobowej rodziny. W bryłę obiektu wpisano dwustanowiskowy garaż, połączony wewnętrznym przejściem z główną przestrzenią mieszkalną. Całość przykryto wielospadowym dachem o średnim kącie nachylenia. Wejście do domu znajduje się bezpośrednio przy bocznej ścianie strefy garażowej, która stanowi częściową osłonę przed niektórymi czynnikami atmosferycznymi. Do drzwi prowadzi wejście schodkowe o niskim nachyleniu. Obok bramy garażowej wytyczono wejście do pomieszczenia gospodarczego, połączonego wewnętrznym przejściem z przestrzenią garażu. Po drugiej stronie budynku zaplanowano zadaszoną część tarasową, stanowiącą atrakcyjną przestrzeń wypoczynkową, pozwalającą na spożywanie posiłków w porze letniej i podawanie ich bezpośrednio ze strefy kuchennej.

Bezpośrednio za wejściem mieści się funkcjonalna sień z miejscem na garderobę wierzchnią. Drzwi po lewej stronie sieni prowadzą do przechodniej kotłowni, stanowiącej praktyczny łącznik pomiędzy główną częścią mieszkalną a strefą garażową domu. Po stronie tarasu zaprojektowano wygodną strefę dzienną. Tworzy ją salon wypoczynkowy z kominkiem oraz przestronna, narożna  kuchnia połączona z jadalnią. Od strony jadalni zaplanowano wyjście w kierunku części tarasowej. Widoczna jest duża dbałość o właściwe skomunikowanie obu przestrzeni użytkowych, co pozwala na wygodne dysponowanie częścią tarasową domu, poprzez dostęp do pełnego zaplecza w postaci kuchni i salonu. Ponadto od strony kuchni zaplanowano niedużą, praktyczną spiżarnię.

Z kolei na tyłach salonu mieści się podwójne przejście w kierunku tarasu. W tym przypadku projekt zakłada wygodne drzwi przesuwne, zapewniające łatwy sposób przemieszczania się pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną strefą wypoczynkową. Pozostała część domu obejmuje pomieszczenia strefy nocnej oraz dwie kompaktowe łazienki dostępne dla wszystkich mieszkańców budynku.

Do trzech kolejnych sypialni prowadzi specjalnie wydzielony korytarz w kształcie litery L. Wskazane przejście komunikacyjne udostępniono na wysokości salonu wypoczynkowego. Idąc w kierunku sypialni domownicy mijają wcześniej dwie sąsiadujące ze sobą łazienki. Dwie sypialnie to pokoje jednoosobowe. Trzecia sypialnia ma charakter pokoju dwuosobowego. 

 

 
  opracowanie: architeka   
 • Porady architekta

W jaki sposób sprawdzić czy projekt mieści mi sie na działce?


Standardowo zgodnie z przepisami przeciw pożarowymi należy zachować odpowiednie odległości od granic działki:
 

3 metry od granicy działki przy ścianie bez okien lub drzwi (ściana z lukswerem traktowana jest jak ściana bez okna)
4 metry od granicy działki w przypadku, gdy ściana zawiera okna i drzwi. (okno leżące na dachu również należy uwzględnić)
 

Należy również sprawdzić, co znajduje się w warunkach zabudowy lub miejscowy planie zagospodarowania ponieważ zdarzają się tam również zapisy, że na przykład została ustalona linia zabudowy od drogi głównej 6 metrów, że występuje hydrant i należy się odsunąć od niego na inną niż standardowa odlgłość, czy też występuje las od którego z prawej strony należy się odsunąc o 8 metrów. Jeśli wytyczne w warunkachu określają inne odległośći niż standardowe 3 i 4 metara według ogónych przepisów to należy się do nich dostosować, aby pózniej uzyskać pozowlenie na budowę.
W przypadku, gdy działka jest wąska, czyli jeden z boków jest mniejszy niż 16 metrów można starać się uzyskać możliwość budowy domu w granicy lub 1,5 metra - z reguły obwarowane to jest jeszcze dodatkowymi wymaganiami - zgody sąsiada, odpowiedniego spadu dach, stworzenia ogniomuru.

 

Czy można podpiwniczyć projekt TK133?

 

Częściowe lub całkowite podpiwniczenie może zaprojektować architekt adaptujący za autorską zgodą, którą zamieszczamy bezpłatnie na prośbę Inwestora do dokumentacji projektowej. Konieczne będzie zaprojektowanie wygodnych schodów prowadzących na dół. Należy zwrócić uwagę, że budowa dodatkowej kondygnacji zwiększy nie tylko metraż, ale również koszt budowy domu. Warto sprawdzić również grunt i zapisy w warunkach, aby się nie okazało, że zakazują one nam budowy piwnicy.

 

Czy można wprowadzić poddasze użytkowe?

 

Tak, instnieje taka możlwiość na etapie adpatcji budynku do działki. Wszelkie zgody na stosowne modyfikacje zamieśćimy bezpłatnie do zamówionego projektu. Aby na poddaszu uzyskać wysokość 250cm max w stanie wykończonym należało by wysokość ścianki kolankowej w środku w stanie wykończonym wyniesie na wysokość 75cm, a w stanie surowym 99cm. Warto również zaplanować schody w jakiejś centralnej części domu np w miejscu garderoby do sypialni lub łazienek.

 

Czy można zmienić pokrycie dachu na blachę w projekcie?

 

Wyjściowo autor zaplanował dachówkę ceramiczną, czyli materiał cięższy od balachodachówki w związku z tym bez konieczności ingerencji w konstrukcje dachu będzie można położyć materiał lżejszy od planowanego.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: dla kazdego cos ...
Dwie sypialnie dla dzieci (te mniejsze), poza tym ciekawy uklad z przeszklonymi drzwiami i wyjsciem na taras, gdzie latem mozna zjesc obiad po pracy czy wypic popoludniowa kawe. Tak zaprojektowany dom spelnia oczekiwania 4-os. rodziny.
Autor:
Tytuł: Zmiana stropu
Czy można w tym projekcie zastosować strop drewniany??? Chcąc tylko korzystać ze strychu do przechowywania ubrań itd.
Autor:
Tytuł: Tk233 vs Tk133
Zastanawiamy się pomiędzy tym projektem a Tk233. Jednak chyba wybierzemy Tk 233 bo ma o jedne pokój więcej, a co ważniejsze wokół nich są same ścianki działowe, co pozwala na większe możliwość manewrowania w ilości i układzie pomieszczenie w razie konieczności zmian.
Autor:
Tytuł: Tk133
Ciekawy układ wnetrza z dużymi pomieszczeniami przy garażu zadecydował o wyborze tego projektu. Rozważaliśmy również tk33, ze względu na tańszy dach w budowie bo dwuspadowu, ale ten bardziej chwycił za nasze serca. Żonie najbardziej spodobała sie spiżarka w kuchni i schowek na lodówkę żeby nie zagracała kuchni. Ze zmian praktycznie obniżym trochę koszty budowy bo nie bedziemy budować komina w salonie, a komninek zamontujemy tzw bio, dla samego efektu
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu TK133 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu TK133, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy