Projekt domu Homekoncept-31

 • Powierzchnia użytkowa: 141,64 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 221,47 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 27 x 23,55 m
 • Kubatura: 1196 m³
 • Wysokość budynku: 7,56 m
 • Kąt nachylenia dachu: 35°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005550

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 700,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektu

Opis projektu

Tylko u nas: Tablet + kosztorys inwestorski gratis!!

Oryginalna, najnowsza wersja projektu!!

 

HomeKoncept 31 to nieco pomniejszona wersja naszego wyjątkowego domu parterowego HomeKoncept 26. Uwagę przyciąga niezwykle ciekawy taras, elegancka elewacja domu wykonana z płyt betonowych połączonych z szlachetnym drewnem oraz białe belkowania wokół domu. Od frontu domu nie sposób nie zwrócić uwagi na reprezentacyjne wejście, delikatnie schowane pod drewnianym belkowaniem.Wewnątrz domu warto podkreślić dużą strefę dzienną  z intrygującym podłużnym oknem w jadalni, kuchnię z wydzieloną spiżarnią, dużą garderobę oraz 3 przestronne pokoje dla domowników.Dom jest zaprojektowany w standardzie energooszczędnym, z odpowiednio grubą izolacją ścian, dachu oraz podłogi oraz ma zaprojektowaną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.Z pewnością jest to jeden z najciekawszych domów parterowych dostępnych obecnie na polskim rynku projektów gotowych.

 

Homekoncept-31 to koncepcja parterowego domu jednorodzinnego z dwustanowiskowym garażem samochodowym. Konstrukcję budynku przykryto dachem o układzie czterospadowym, ze średnim kątem nachylenia połaci. Nowoczesny kształt obiektu prezentuje wysokie walory użytkowe a charakterystyczny wygląd zawdzięcza synkretycznej wizji architektonicznej, w ramach której połączono typowe walory funkcjonalne tradycyjnych rozwiązań zabudowy jednorodzinnej z modernistycznymi elementami wykończenia, zmieniającymi wyraz estetyczny domu.

Widoczna po frontowej stronie domu przestrzeń garażowa tworzy charakterystyczną, wysuniętą część zabudowy, która determinuje sposób rozplanowania całej strefy wejściowej. Przed drzwiami osłoniętymi wyraźnym zadaszeniem, będącym przedłużeniem konstrukcji garażowej, rozciąga się osłonięty taras wejściowy. U jego podnóża widać szerokie, płaskie schody, które dodatkowo podkreślają strefę wejściową. Po prawej stronie mieści się brama garażowa, przed którą zaplanowano wygodny wjazd w kierunku garażu. Modernistyczne akcenty zabudowy widoczne są w wielu warstwach architektury zewnętrznej, a szczególnie mocno zwracają uwagę geometryczne okna różnej wielkości. Z punktu widzenia estetyki zewnętrznej ciekawie prezentuje się przestrzeń tarasowa zorganizowana na tyłach domu. Tuż nad tą przestrzenią wypoczynkową widoczna jest konstrukcja ażurowego zadaszenia, zakończonego masywnym wspornikiem. Układ pomieszczeń wewnętrznych cechuje dbałość o właściwe uporządkowanie przestrzeni.

Szczególny położono nacisk na jasną i przejrzystą komunikację pomiędzy strefami domu oraz wysoką ergonomię użytkową całej strefy mieszkalnej. Zaraz za drzwiami wejściowymi zlokalizowano wiatrołap, z którego można bezpośrednio dotrzeć do pomieszczenia garderoby. Garderoba to pomieszczenie buforowe, łączące główną przestrzeń mieszkalną ze strefą garażową. Z kolei od strony garażu zaplanowano wejście do pomieszczenia gospodarczego, do którego domownicy wejdą także za pomocą zewnętrznych drzwi zlokalizowanych przy bocznej ścianie domu. Na przedłużeniu wiatrołapu widoczna jest główna przestrzeń użytkowa budynku. Hol, na którym osadza się cały układ komunikacyjny, prowadzi w kierunku strefy dziennej. Wzdłuż pomieszczeń strefy nocnej ciągnie się dalsza część przestrzeni komunikacyjne w formie prostego korytarza.

Strefa dzienna składa się z salonu wypoczynkowego i jadalni, przed którymi, pod strony ściany frontowej, umieszczono narożną przestrzeń kuchenną z osobną, niewielką spiżarnią. Na tyłach strefy dziennej zaplanowano wyjście w kierunku tarasu. Przed wejściem do strefy nocnej, na końcu holu mieści się niewielka, osobna toaleta. Na początku korytarza zaplanowano wejście do kotłowni. W głębi korytarza, po obu stronach strefy komunikacyjnej usytuowano kolejne wejścia do pomieszczeń mieszkalnych. Pierwsze z nich to drzwi kierujące do przestronnego pokoju w formie gabinetu. Idąc w kierunku tylnej ściany domu domownicy mijają kolejno garderobę i łazienkę, za którymi rozmieszczono dwa pokoje sypialne.

 

Większa wersja projektu o powierzchni 165 m2


Mniejszą wersję projektu o powierzchni 124 m2

 

 

Dostępne warianty projektu:

 

Wariant 1: dom z przeniesionym kominkiem

Wariant 2: dom z wydłużoną częścią sypialnianą (o 30 cm) oraz wydłużoną częścią garażową (o 30 cm)

Wariant 3: dom z poszerzoną o 1,5 m częścią salonową

Wariant 4: dom z czterema sypialniami

 

 

Technologia wykonania:


Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian

Strop: żelbetowe wylewane

Dach: dachówka ceramiczna

  opracowanie: Homekoncept   
 • Porady architekta

Z czego są wykonane elementy drewniane elewacji zewnętrznej ?


W projekcie nie ma konkretnie narzuconej firmy takiej elewacji. Wybór zawsze zależy od Inwestora, a na rynku znajdziemy wielu producentów paneli drewnianych, jak i tańszych plastikowych emitujących drewno. Polecamy zwrócić uwagę na modrzew syberyjski, ze względu na dobrą cenę w stosunku do jakości i wytrzymałości.

 


Czy istnieje mozliwość zmiany rozmieszczenia drzwi i okien w projekcie Homekoncept-31?


Taka zmiana będzie wymagała zgody autora projektu na wprowadzenie zmian w zakresie stolarki otworowej oraz ścian działowych. Zgodę dołączymy do projektu oczywiście bezpłatnie.


 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Homekoncept-31
Zdecydowaliśmy się właśnie na ten projekt. Jest dla nas idealny. Obecnie jesteśmy na etapie murowania ścian. Szkoda, że na stronie nie ma zdjęć z etapów budowy i realizacji tego właśnie domku
Autor:
Tytuł: bez zmian :)
Idealne metraż, idealny rozkład i ilość pomieszczeń. Jednym słowem wszystko na swoim miejscu i nam odpowiada. Obawiam się jedynie kosztów projekty ma bardzo ciekawą bryłe ale jednak ten dach wielospadowy wychodzi drożej. Jak nasz budżet pozowli na jego budowe na pewno kupujemy bo nic nawet nie musili byśmy w nim zmieniać.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Homekoncept-31 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Homekoncept-31, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy