Projekt domu E-121

 • Powierzchnia użytkowa: 128,9 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 219,9 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Czterospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 20,3 x 28,8 m
 • Kubatura: 890 m³
 • Wysokość budynku: 7,7 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Powierzchnia dachu: 305 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005571

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 050,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Projekt domu E-121 to wizja kompaktowego domu jednorodzinnego o układzie parterowym, przykrytego dwupołaciowym, czterospadowym dachem o średnim kącie nachylenia. Druga połać dachu przykrywa strefę garażową, wpisaną częściowo w zasadniczą bryłę budynku. Garaż mieści dwa auta osobowe i jest połączony z resztą przestrzeni wewnętrznej budynku. Przejście w kierunku garażu wytyczono po stronie małego przedsionka, stanowiącego pierwsze pomieszczenie wewnątrz obiektu.

Za przedsionkiem, naprzeciwko drzwi wejściowych znajduje się przestronny hol. Tworzy on główny ciąg komunikacyjny wraz z korytarzem, biegnącym wzdłuż pomieszczeń strefy nocnej domu, zlokalizowanych na lewo od wejścia, na przedłużeniu garażu samochodowego. Na początku holu po jego lewej stronie zaprojektowano niedużą toaletę. Bezpośrednio od strony garażu można przejść do pomieszczenia technicznego, do którego prowadzą jedynie drzwi zlokalizowane na tyłach stanowisk samochodowych. Granica holu i korytarza jest jednocześnie punktem stykowym obu stref mieszkalnych, rozmieszczonych w różnych częściach parteru. Po prawej stronie domu, idąc w kierunku tylnej ściany budynku, znajduje się narożna kuchnia o układzie otwartym. Okno kuchenne wychodzi od frontu i mieści się na prawo od drzwi wejściowych.

Na przedłużeniu kuchni zaplanowano jadalnię i salon wypoczynkowy, rozciągający się w narożniku przy bocznej i tylnej ścianie budynku. Wygodne przejście w kierunku strefy tarasowej dostępne jest od strony salonu i ma formę drzwi przesuwnych. Po drugiej stronie parteru rozciąga się strefa nocna domu. Na samym jej końcu, przy tylnej ścianie obiektu zlokalizowano wygodną sypialnię dwuosobową z własną garderobą i oddzielną łazienką.

Przed sypialnią, bliżej środkowej części domu zaprojektowano drugą, ogólnodostępną łazienkę. Ponadto strefę nocną uzupełniają dwie wygodne sypialnie jednoosobowe o układzie pokojów dwufunkcyjnych z miejscem do pracy i wypoczynku.

 

 

Technologia wykonania:


Ściany: ceramiczne 25cm + styropian 18cm (zamiennie – np. silikaty, gazobeton) + np. wełna mineralna

Strop: wylewany żelbetowy (zamiennie – np. gęstożebrowe Teriva)

Pokrycie dachowe: dachówka betonowa (zamiennie – np. ceramiczna, blachodachówka)

  opracowanie: e-domy   
 • Porady architekta

Czy można zlikwidować słup między kuchnią i salonem?


Jak najabrdziej można słup usnąć, ale po wzmocnieniu stropu (zrobieniu podciągu) przez osobę z uprawneiniami budowlanymi podczas apdaptacji projektu do działki. Wszelke zgody bezpłatnie na takie modyfikacje dołączym do projektu E-121. Wielu z inwestorów po wybudowaniu twierdzi, że słup im nie przeszkadza i wykorzystują go jako element barku. 

 

Czy ten dom ma wersje z użytkowym poddaszem?


Projekt ten ma zaplanowane poddasze nie użytkowe, które w ramach adpatacji można zagospodarować według własnej pomysłowości. Lokalizacja schodów została zaprezentowana na rzutach parteru w okolicach toalety. W dokumentacji projektowej został zaplanowany otwór na takie schody.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: E-121 - 10/10
Podoba nam się możliwość pózniejszej adaptacji poddasza, ale zaczniemy bez wykorzystywania ukrytej powierzchni tego domku, czyli zbudujemy go w pierwszej kolejności jako parterówkę. Rozkład pomieszczeń na parterze jest tak idealny, że w zasadzie nic nie zmienimy. Może połowę jednej z sypialni przeznaczym na pralnio suszarnie, a drugą na narżedzia ogrodwe z dostępem z zenątrz. Żonie najbardziej podoba się sypialnia z całym jej zapleczem i dodatkowo jeszcze wyjściem na taras.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu E-121 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu E-121, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy