Projekt domu Rectus I

 • Powierzchnia użytkowa: 88.36 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 131.70 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 21,65 x 17,65 m
 • Kubatura: 574.13 m³
 • Wysokość budynku: 7.02 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005591

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 000,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Projekt domu Rectus I prezentuje wizję kompaktowego budynku jednorodzinnego o układzie parterowym ze strychem, z tradycyjnym dwuspadowym dachem o średnim kącie nachylenia połaci i prostym układzie ścian. Strefa wejściowa mieści się pośrodku ściany frontowej, stanowiącej dłuższy bok tego budynku. Estetyczne wykończenie zewnętrzne łączy w sobie tradycyjne pokrycie tynkowe oraz dodatkowe akcenty elewacyjne w postaci elementów drewnianych i okładziny murkowej klinkierowej. Zacieniona strefa wejściowa zyskała lekkie zadaszenie, a do drzwi prowadzi niskie i szerokie wejście schodkowe.

Na tyłach domu zaplanowano kameralny taras wypoczynkowy z delikatnym zadaszeniem wspartym na prostych, lekkich filarach drewnianych. Uwagę przykuwa tradycyjna i łagodna symetria okien, widoczna zarówno od strony frontowej jak i na tyłach domu. Sąsiadujące ze sobą parzyste okna są rozmieszczone w równej odległości oraz odznaczają się względem siebie taką samą wielkością przeszklenia.

Przestrzeń wewnętrzną otwiera praktyczny wiatrołap z miejscem na praktyczne schowki ubraniowe. Na wprost za wiatrołapem rozciąga się przestrzeń komunikacyjna w postaci korytarza, który prowadzi do kolejnych części domu. Strefę komunikacyjną uzupełnia klatka schodowa umiejscowiona pomiędzy łazienką przylegającą do wiatrołapu a narożnie położonym pomieszczeniem gospodarczym, do którego można dostać się od strony pralni lub oddzielnym wyjściem zewnętrznym widocznym przy bocznej ścianie budynku. Strefa dzienna rozlokowana jest na lewo od wejścia głównego i ciągnie się w kierunku tylnej ściany domu. Kuchnia o układzie pół otwartym została zlokalizowana od frontu. Naprzeciwko niej, w kierunku tylnej ściany domu zaprojektowano miejsce dla części jadalnej, za którą rozciąga się salon wypoczynkowy.

Drzwi balkonowe umożliwiające wyjście z salonu i jadalni zlokalizowano w obu częściach strefy dziennej. Sypialnie umieszczono obok siebie, wzdłuż tylnej ściany domu. Większa, dwuosobowa sypialnia sąsiaduje ze strefą dzienną. Pokój dwufunkcyjny w formie sypialni jednoosobowej zajął narożnik przy tylnej i ocznej ścianie obiektu.

 

Układ funkcjonalny: Salon z jadalnią i wyjściem na taras, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, pralnia, korytarz z klatką schodową, pomieszczenie gospodarcze.

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter

01 Wiatrołap 5,57 m2

02 Kuchnia 8,82 m2

03 Pokój dzienny z jadalnią 29,41 m2

04 Korytarz z klatką schodową 10,48 m2

05 Łazienka 6,41 m2

06 Pomieszczenie gospodarcze 7,37 m2 (10,77 m2)

07 Pralnia 3,31 m2

08 Pokój 13,72 m2

09 Sypialnia 13,72 m2

 

Poddasze

11 Klatka schodowa 4,72 m2

12 Strych 57,25 m2 (100,17 m2)

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk.

Strop: płyta żelbetowa.

Dach: dwuspadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzn

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Czy mogę zmienić w projekcie sposób zadaszenia nad tarasem ?

 

Oczywiście stosowne zgody zostaną dołączone do zamawianego projektu bezpłatnie. Umożliwią one wprowadzenie właściwych modyfikacji w trakcie jego adaptacji do działki.

 

Czy można zmienić kąt nachylenia dachu? Obecnie nie mogę wybudować tego domu, ponieważ nie pozwalają mi na to warunki zabudowy, które określają kąt powyżej 30 stopni.

 

Tak można zmienić kąt dachu na taki powyżej 30 stopni dzięki czemu uzyska się również większy metraż na poddaszu. Wszelkie zmiany związane z konstrukcją dachu trzeba jednak nanieść w projekcie a ze względu na stopień ich skomplikowana mają one znaczący wpływ na podwyższenie kosztu adaptacji. Z naszej strony bezpłatnie dołączymy zgody na modyfikację kąta dachu, ale warto ustalić koszt takiej zmiany z osoba, która dokona adaptacji budynku.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Rectus 1
Wybraliśmy ten projekt ze względu na możliwości urządzenia góry po swojemu i tanią prostą konstrukcję. Planujemy zmienić zadaszenie tarasu na takie, które będzie wychodziło z głównego dachu pod innym kątem, a nie tak jak tu wykonane poniżej dachu głównego. Reszta nam pasuje i zostawiamy bez zmian nawet elewacje.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Rectus I ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Rectus I, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy