Projekt domu Modestus II

 • Powierzchnia użytkowa: 58.02 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 82.72 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 17,15 x 16,15 m
 • Kubatura: 293.91 m³
 • Wysokość budynku: 6.16 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005683

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 1 700,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Modestus to mały, kompaktowy dom jednorodzinny o klasycznej stylistyce zewnętrznej, przykryty wielospadowym dachem o średnim kącie nachylenia. Prezentowany obiekt to budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym. Elegancki i prosty wygląd zewnętrzny łączy się z optymalnym układem przestrzeni wewnętrznej. Przekłada się to na ogólny charakter budynku jako przyjaznego miejsca do życia, odpowiadającego podstawowym wymaganiom przyszłych mieszkańców w zakresie funkcjonalności i ergonomii użytkowej.

Po frontowej stronie domu umieszczono symetrycznie rozstawione okna, po jednym z każdej strony strefy wejściowej. Strefa ta tworzy charakterystyczny taras frontowy z estetycznym zadaszeniem wspartym na dwóch filarach w formie lekkich wsporników o okrągłych kształcie. Na tyłach domu zaplanowano niewielki taras wypoczynkowy, gwarantujący udany wypoczynek w najcieplejszych miesiącach roku. Tuż za wejściem do domu mieści się nieduży, praktyczny wiatrołap. Drzwi po prawej stronie przedsionka prowadzą do niewielkiego pomieszczenia gospodarczego. Natomiast w głębi przestrzeni mieszkalnej zaplanowano przestronną strefę dzienną oraz oddzielną część nocną. W strefie dziennej wydzielono miejsce dla niedużej jadalni i pokoju dziennego. Strefę tę domyka narożna kuchnia o układzie otwartym. Strefa przygotowywania posiłków zajęła miejsce przy frontowej ścianie budynku. Na lewo od strefy dziennej rozciąga się strefa nocna. Zaplanowano w niej miejsce dla wygodnej, dwuosobowej sypialni zaprojektowanej w narożniku przy frontowej i bocznej ścianie domu.

Sypialnia sąsiaduje z kompaktową łazienką. Dalej za łazienką, przy tylnej ścianie budynku wydzielono miejsce dla jednoosobowego pokoju dwufunkcyjnego z miejscem do pracy i wypoczynku. Po stronie jadalni wyznaczono dwuskrzydłowe drzwi prowadzące na taras.

 

Układ funkcjonalny: Salon, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, pomieszczenie gospodarcze.

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk.

Strop: drewniany.

Dach: czterospadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy.Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzne.

  opracowanie: Malachit   
 • Modestus II - zdjęcia z budowy

Chciałbym kupić projekt domek modestus II, ale nie chcę robić takiego klasycznego zadaszenia nad wejściem. Czy można zlikwidować filary i daszek przed wejściem do budynku?

 

Oczywiście, do dokumentacji projektu dołączymy zgodę na likwidację zadaszenia nad wejściem do budynku, która umożliwi wprowadzenie tej modyfikacji na etapie adaptacji.

 

Czy można zmienić pokrycie dachu na blachę w projekcie?

 

Wyjściowo autor zaplanował dachówkę ceramiczną, czyli materiał cięższy od balachodachówki w związku z tym bez konieczności ingerencji w konstrukcje dachu będzie można położyć materiał lżejszy od planowanego.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Modestus II
szukaliśmy czegoś malutkiego na naszą działkę rekreacyjną, a zarazem ładnego w konstrukcji, aby przy małych rozmiarach domku nie wyglądało to jak standardowa szopa z dachem dwuspadowym. Modestus dwa przy swoim ciekawym dachu i proporcjonalnej zgrabnej bryle wpasował się w nasze gusta idealnie. Brakuje na tym jakiegoś zadaszenia nad tarasem, ale coś wykombinujemy z naszym architektem w tej sprawie przy adaptacji budynku do działki
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Modestus II ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Modestus II, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy