Projekt domu Homekoncept-39

 • Powierzchnia użytkowa: 149,25 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 186,47 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23,55 x 21,90 m
 • Kubatura: 1071 m³
 • Wysokość budynku: 7,56 m
 • Kąt nachylenia dachu: 35°
 • Powierzchnia dachu: 276 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-006658

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 700,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektu

Opis projektu

HomeKONCEPT-39 to wersja naszego popularnego domu HomeKONCEPT-31 w której usunięto garaż, a w jego miejscu zaprojektowano charakterystyczne belkowanie. W efekcie bryła od strony frontowej zyskała piękne wykończenie i miejsce na klimatyczną przestrzeń przed domem.Szczególną uwagę zwraca rówież przestronny taras od strony ogrodu i szykowna elewacja domu skomponowana poprzez połączenie płyt betonowych z wysokogatunkowym drewnem oraz zastosowanym białym belkowaniem wokół domu.Wewnątrz domu przewidziano dużą strefę dzienną, w skład której wchodzi doświetlona dużym i podłużnym oknem – jadalnia, kuchnia z wydzieloną spiżarnią oraz przestronnym salon. Do dyspozycji domowników przewidziano trzy obszerne pokoje i sporą garderobę. Dom zaprojektowano jako energooszczędny, z odpowiednim zaizolowaniem ścian, dachu i podłogi, przewidziano także wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

 

Projekt domu Homekoncept-39 to średniej wielkości obiekt jednorodzinny o układzie parterowym utrzymany w stylistyce modernistycznej. Nowoczesna linia architektoniczna tworzy charakterystyczny wizerunek budynku jako atrakcyjnej przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcję domu przykrywa wielospadowy dach o średnim kącie nachylenia. Przed wejściem zaplanowano oryginalny w swojej formie taras frontowy, podkreślony efektownym zadaszeniem o ażurowej konstrukcji. Operowanie detalem jako elementem wyrazu odbywa się za pośrednictwem prostych i regularnych kształtów geometrycznych, potęgujących wrażenia wizualne u każdego obserwatora. Szerokie okna zapewniają optymalne doświetlenie wnętrza przestrzeni mieszkalnej. Elewacja budynku nawiązuje do ogólnego charakteru architektonicznego i współgra z koncepcją projektową obiektu. Spójna kolorystyka ścian i zadaszenia tworzy harmonijny wizerunek zewnętrzny.

Jednolity klimat wizualny łączy się bezpośrednio z wewnętrznym porządkiem stref użytkowych domu. Układ izb wewnętrznych tworzy siatkę pomieszczeń wydzielonych w dwóch uzupełniających się strefach mieszkalnych. Tuż za wejściem przebiega nieduży wiatrołap, po którego prawej stronie wydzielono przestrzeń praktycznej garderoby zlokalizowanej bezpośrednio za drzwiami przesuwnymi. Na przedłużeniu wiatrołapu rozciąga się główna strefa komunikacyjna domu, otwierająca przestrzeń mieszkalną obiektu. Na lewo od wejścia zaplanowano miejsce dla wygodnej strefy dziennej. Tworzy ją przestronny salon z jadalnią, na którego tyłach wytyczono przejście w kierunku części tarasowej domu. Salon i jadalnię domyka funkcjonalna i przestronna część kuchenna.

Kuchnia została umiejscowiona narożnie przy frontowej ścianie budynku. Miejsce przygotowywania posiłków połączono z małą, praktyczną spiżarką. Na prawo od wejścia do domu zlokalizowano szereg pomieszczeń składających się na strefę nocną domu. W tej części budynku znalazło się miejsce dla niewielkiego pomieszczenia wc. Po jego przeciwnej stronie biegnie korytarz ciągnący się aż do pokoju dwufunkcyjnego zlokalizowanego przy tylnej ścianie obiektu. Bezpośrednio przed nim wydzielono jeszcze jeden pokój sypialny w formie klasycznej sypialni dwuosobowej, którą wyposażono we własne, oddzielne wyjście w kierunku tarasu. Dwa kolejne wyjścia tarasowe zaplanowano w najdalej wysuniętym pokoju sypialnym. Z pokojem jednoosobowym sąsiaduje przez ścianę przestronna łazienka. Naprzeciwko łazienki znajduje się funkcjonalna garderoba.

U wejścia do strefy nocnej wydzielono wygodną przestrzeń w formie gabinetu z oddzielnym wyjściem tarasowym. Listę pomieszczeń uzupełnia duża kotłownia z pralnią, do której można wejść zarówno od strony korytarza, jak i z zewnątrz za pomocą drzwi usytuowanych po stronie tarasu biegnącego wzdłuż bocznej ściany domu.

 

 

Technologia wykonania:

 

Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych.

Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian 20 cm.

Strop: żelbetowy wylewany.

Dach: tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową.

Elewacja: deski elewacyjne połączone z betonem elewacyjnym i tynkiem.

Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny.

Wentylacja: mechaniczna z rekuperacją.

  opracowanie: Homekoncept   
 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Homekoncept-39 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Homekoncept-39, z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy