Projekt domu Umbra (KO)

 • Powierzchnia użytkowa: 88m²
 • Powierzchnia zabudowy: 117.3 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Minimalne wymiary działki: 19.35 x 21.15 m
 • Kubatura: 456.4 m³
 • Wysokość budynku: 6.82 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-00774

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 550,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Jednorodzinny budynek mieszkalny, parterowy, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 3 – 4-osobowej rodziny. Atutem projektu jest duży zadaszony taras oraz kotłownia na każdy rodzaj paliwa. W części dziennej zaprojektowano salon z jadalnią oraz kuchnię ze spiżarnią. W części nocnej dwie sypialnie oraz łazienkę.

 

Projekt domu Umbra (KO) to jednorodzinny budynek kompaktowych rozmiarów o układzie parterowym, przykryty wielospadowym dachem o średnim kącie nachylenia. Pomimo niedużego rozmiaru, budynek odznacza się wysoką estetyką zewnętrzną i dobrą funkcjonalnością wnętrza, gwarantując optymalne warunki mieszkalne dla czteroosobowej rodziny. Ładna kolorystyka ścian koresponduje z barwą pokrycia dachowego i odcieniem stolarki okienno-drzwiowej.

Od frontu zaplanowano okazałe wejście podkreślone zastosowanymi w tym miejscu schodami, przy których umieszczono filar stanowiący podporę zadaszenia strefy wejściowej. Na tyłach domu widoczne jest wielkogabarytowe przeszklenie, zapewniające lepsze doświetlenie strefy dziennej oraz umożliwiające przejście w kierunku położonego z tej strony tarasu wypoczynkowego. Taras kończy się zejściem schodkowym, prowadzącym dalej na tyły domu.

Jednokondygnacyjny charater domu wymusił konieczność stworzenia dwóch stref w obrębie parteru. W rezultacie wyodrębniono tu strefę dzienną zlokalizowaną na lewo od wejścia do domu oraz strefę nocną, mieszczącą się na prawo od wejścia do budynku. Wejście z poziomu tarasu frontowego kieruje domowników do niedużego wiatrołapu. Dalej w głębi przestrzeni mieszkalnej przebiega główny ciąg komunikacyjny, łączący obie strefy użytkowe. Naprzeciwko przedsionka umiejscowiono pomieszczenie techniczne, z którego można wyjść bezpośrednio na przydomowy taras. Osobne wyjścia tarasowe są jeszcze dostępne od strony pokoju dziennego oraz sypialni jednoosobowej, wyposażonej w dwuskrzydłowe wyjście tarasowe. Poza sypialnią jednoosobową w strefie nocnej znalazła się również dwuosobowa sypialnia, położona w narożnej części domu, przy frontowej i bocznej ścianie budynku. Pomiędzy pokojami zaplanowano miejsce na kompaktową łazienkę.

Po drugiej stronie parteru wydzielono sporej wielkości pokój dzienny. Pośrodku tej strefy przewidziano niewielką jadalnię, która rozdziela pokój dzienny od narożnej kuchni. Strefa przygotowywania posiłków o układzie otwartym sąsiaduje z jadalnią, co wpływa na odpowiednią wygodę domowników. Pomiędzy kuchnią i wiatrołapem znalazło się również miejsce dla niewielkiego, zamykanego osobnymi drzwiami praktycznego schowka.

  opracowanie: MTM Styl   
 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Umbra (KO) ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Umbra (KO), z kategorii Projekty domów parterowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy