Projekt domu D109C

 • Powierzchnia użytkowa: 199,77 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 155 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23,38 x 21,55 m
 • Kubatura: 972 m³
 • Wysokość budynku: 8,2 m
 • Kąt nachylenia dachu: 24°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004542

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 150,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

D109C nowoczesna miejska willa z garażem.

 

Dom D109C jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, szukających nowoczesnej willi miejskiej z garażem. Prosta, czysta bryła oraz harmonijny podział w elewacjach czynią ten dom klasycznie eleganckim. Podstawowym założeniem przyjętym przy projekcie budynku było harmonijne wpisanie się w miejski krajobraz. Jest to budynek piętrowy kryty kopertowym dachem. W elewacji budynku poprzez materiał zaakcentowano wyraźnie, strefę wejściową. W bryle budynku oddzielono także funkcję mieszkalną dzienną od nocnej, jak również strefę mieszkalną od garażu i strefy gospodarczej.

 

Dom D109C to solidny jednorodzinny budynek piętrowy średniej wielkości, o powierzchni użytkowej niewiele poniżej 200 m2. Całość konstrukcji przykrywa wielospadowy dach o małym kącie nachylenia. W projekcie przewidziano miejsce dla jednostanowiskowego garażu, który widoczny od strony frontowej obiektu przełamuje linię budynku mieszkalnego, akcentując swoje położenie nieco z przodu. Samo wejście do domu zostało siłą rzeczy nieco przesunięte do tyłu, choć wpisane jest po prostu w główną linię zabudowy. Do wejścia głównego prowadzą też niewielkie schodki. Tonacja kolorystyczna elewacji oraz architektura zewnętrznej części domu utrzymane są we współczesnym standardzie. Względy praktyczne nie kłócą się tu jednak z przyjemnym dla oka wyglądem obiektu. Dodatkowo walory estetyczne wzmacniają zaplanowane na górnej kondygnacji wyjścia balkonowe.

Jeśli chodzi o układ pomieszczeń w środku domu, to tuż za progiem znajduje się niewielki przedsionek. Pełni on jednak ważną funkcję, ponieważ posiada aż troje drzwi. Pierwsze z lewej prowadzą bezpośrednio do wydzielonej, niezwykle użytecznej garderoby. Drugie drzwi skierowane na prawo prowadzą do pomieszczenia garażu. Sam garaż jest również połączony drzwiami z kotłownią. Na wprost od wejścia znajdują się trzecie drzwi, którymi dostaniemy się z przedsionka do holu. Dalej możemy udać się schodami na piętro lub pozostać w części parterowej. A jest tutaj wiele istotnych przestrzeni mieszkalnych. Warto zainteresować się położeniem kuchni, która umieszczona została skrajnie z lewej strony, przy ścianie frontowej i ma charakter przestrzeni półotwartej, z której przejdziemy do strefy jadalnej. Za jadalnią, bliżej tarasu umiejscowiono przestrzeń salonu wypoczynkowego. Posiada on wygodne, podwójne drzwi, wychodzące na taras. Prawa część parteru zarezerwowana jest dla wygodnej łazienki, gabinetu, posiadającego osobne wyjście na taras a także dla pokoju dwufunkcyjnego. Jeżeli znużeni dniem szukamy wypoczynku, warto udać się na piętro i skorzystać z wygodnej sypialni, która tworzy autonomiczna strefę wypoczynkową, z własną, podwójną, symetrycznie rozlokowaną garderobą oraz wydzieloną specjalnie dla tej strefy łazienką. Sypialnia posiada też praktyczne wyjście balkonowe, w postaci podwójnych, wygodnych drzwi okiennych.

Poza sypialnia na górze znajdują się jeszcze dwa pokoje wielofunkcyjne, oddzielna łazienka z przegrodzonym drzwiami pomieszczeniem pralni. Po lewej stronie zaplanowano dodatkową przestrzeń dla pomieszczenia, które może pełnić dowolną rolę, zgodną z naszymi preferencjami. Można tu urządzić np. siłownię, salę zabaw i gier bądź własny barek z elementami klubowymi.

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter

1. PRZEDSIONEK 4,24 m²

2. HALL 12,97 m²

3. GARDEROBA 6,39 m²

4. KUCHNIA 8,27 m²

5. SALON / JADALNIA 31,43 m²

6. GABINET 9,79 m²

7. POKÓJ 11,99 m²

8. ŁAZIENKA 6,91 m²

11. SCHODY 0,67 m²

Razem: 92,66 m²

9. KOTŁOWNIA 5,35 m²

10. GARAŻ 21,89 m²

12. TARAS 1 6,62 m²

13. TARAS 2 3,95 m²

 

Poddasze

1. KORYTARZ 6,32 m²

2. KORYTARZ 5,27 m²

3. POKÓJ 11,81 m²

4. POKÓJ 10,74 m²

5. ŁAZIENKA 7,32 m²

6. PRALNIA 3,58 m²

7. POMIESZCZENIE 21,73 m²

8. ŁAZIENKA 7,37 m²

9. SYPIALNIA 18,17 m²

10. GARDEROBA 5,32 m²

11. GARDEROBA 5,01 m²

12. SCHODY 4,47 m²

Razem: 107,11 m²

13. BALKON 2,12 m²

14. BALKON 3,85 m²

 

Technologia wykonania:

 

ściany zewnętrzne: murowane z ociepleniem

ściany wewnętrzne : bloczki 12 cm

strop: gęstożebrowy Teriva

pokrycie dachu: blachodachówka

elewacje: tynk cienkowarstwowy na fragm. płyty z piaskowca lub imitacji kamienia.

  opracowanie: Artinex   
 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu D109C ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu D109C, z kategorii Projekty domów piętrowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy