Projekt domu Idealis I PG2

 • Powierzchnia użytkowa: 166,54 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 157,8 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Tak
 • Minimalne wymiary działki: 22,65 x 19,9 m
 • Kubatura: 1396,80 m³
 • Wysokość budynku: 8,71 m
 • Kąt nachylenia dachu: 22°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005592

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 800,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Idealis I PG 2 to piętrowy dom jednorodzinny średniej wielkości z wielospadowym dachem i dwustanowiskowym garażem w bryle budynku. Ten niezwykle funkcjonalny obiekt mieszkalny oferuje łącznie trzy kondygnacje użytkowe na poziomie piwnicy, parteru i piętra. W warstwie zewnętrznej widoczne jest przywiązanie do prostej linii ścian. Odpowiednio rozmieszczone okna zapewniają optymalne doświetlenie wnętrza naturalnym światłem dziennym. Na tyłach domu zaprojektowano niewielki, kameralny taras.

Strefę wejściową podkreślono poprzez zastosowanie prostego i niskiego wejścia schodkowego. Na lewo od drzwi wejściowych mieści się brama garażowa. Na poziomie piętra po frontowej stronie budynku zaprojektowano przestrzeń balkonową z nowoczesną, szklaną balustradą. Na poziomie piwnicy mieści się kotłownia i pięć pomieszczeń gospodarczych, których przeznaczenie można skonfigurować we własnym zakresie. Garaż samochodowy zlokalizowano na lewo od wejścia głównego.

Tuż za progiem domu mieści się praktyczny wiatrołap, stanowiący łącznik przestrzeni mieszkalnej z częścią garażową budynku. Na przedłużeniu wiatrołapu rozciąga się przestrzeń komunikacyjna, łącząca poszczególne strefy mieszkalne parteru. W centralnym punkcie domu zaprojektowano schody prowadzące na górną i dolną kondygnację. Na prawo od wejścia, przy frontowej ścianie budynku zlokalizowano kuchnię, która wychodzi w kierunku jadalni stanowiącej część strefy dziennej domu.

Salon wypoczynkowy został względem jadalni przesunięty bardziej do tyłu i przylega do tylnej ściany domu. Tuz za salonem, przy w narożniku przy bocznej i tylnej ścianie obiektu wydzielono miejsce dla funkcjonalnego pokoju w formie gabinetu. Pomiędzy gabinetem a strefą garażową, na końcu korytarza mieści się kompaktowa łazienka. Na część tarasową domu można dostać się od strony salonu za pomocą drzwi przesuwnych widocznych po stronie tylnej ściany domu oraz oddzielnym przejściem w formie drzwi skrzydłowych zlokalizowanych przy bocznej ścianie budynku.

Na piętrze rozlokowano pomieszczenia strefy nocnej, w tym jedną sypialnie dwuosobową oraz trzy pokoje jednoosobowe z miejscem do pracy i wypoczynku. Sypialnia dwuosobowa zapewnia dostęp do oddzielnej, wewnętrznej i zamykanej osobnymi drzwiami skrzydłowymi garderoby. Tuz przy schodach zaplanowano wejście do łazienki, w której znalazło się dość miejsca na wannę, pralkę i kabinę prysznicową.

 

Układ funkcjonalny: Salon z wyjściem na taras, jadalnia, kuchnia, pięć pokojów, dwie łazienki, garderoba, garaż, kotłownia, pięć pomieszczeń gospodarczych.

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

Piwnica

01 Komunikacja 8,70 m2 (18,07 m2)

02 Kotłownia 7,47 m2 (14,13 m2)

03 Pomieszczenie gospodarcze 11,39 m2 (22,78 m2)

04 Pomieszczenie gospodarcze 5,88 m2 (11,76 m2)

05 Pomieszczenie gospodarcze 14,07 m2 (28,14 m2)

06 Pomieszczenie gospodarcze 5,52 m2 (11,03 m2)

07 Pomieszczenie gospodarcze 7,72 m2 (14,70 m2)

 

Parter

11 Wiatrołap 3,43 m2

12 Garaż 33,44 m2

13 Łazienka 4,41 m2

14 Pokój 11,76 m2

15 Pokój dzienny 29,40 m2

16 Jadalnia 13,13 m2

17 Kuchnia 12,35 m2

18 Komunikacja 14,31 m2

 

Piętro

21 Komunikacja 8,59 m2

22 Pokój 16,40 m2

23 Pokój 15,50 m2

24 Pokój 12,11 m2

25 Sypialnia 17,63 m2

26 Garderoba 6,14 m2

27 Łazienka 7,62 m2

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk.

Schody: piwnica-parter: żelbetowe jednobiegowe-zabiegowe; parter-poddasze: żelbetowe dwubiegowe- zabiegowe ze spocznikiem.

Strop: płyta żelbetowa.

Dach: nad piętrem: czterospadowy, konstrukcja drewniana systemowa - kratownicowa; nad częścią parteru: wielospadowy, konstrukcja drewniana; pokrycie z dachówki ceramicznej.

Kocioł: gazowy lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzne, brama garażowa segmentowa.

 

  opracowanie: Malachit   
 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Idealis
Szukaliśmy projektu z piwnicą ponieważ nie lubimy mieć pomieszczeń technicznych typu kotłownia na tym samym poziomie co salon ze względu na zapach eko groszku, czy hałas chodzenia tych urządzeń. Ten dom jako jedyny z piwnicą bo jest ich mało prezentował fajną bryłe i układ wnętrza dla tego został przez nas wybrany. Planujemy zmienić, a w zasadzie przenieść wyjście z garażu do pomieszczenia za nim reszta nam odpowiada.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Idealis I PG2 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Idealis I PG2, z kategorii Projekty domów piętrowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy