Projekt domu Hodiernus I G1

 • Powierzchnia użytkowa: 138.48 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 163.29 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Czterospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23,40 x 20,40 m
 • Kubatura: 910.70 m³
 • Wysokość budynku: 8.19 m
 • Kąt nachylenia dachu: 20°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005606

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 700,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Projekt domu Hodiernus I G1 prezentuje wizję domu piętrowego średniej wielkości, z wygodną przestrzenią mieszkalną dla kilkuosobowej rodziny. Obiekt nawiązuje do typowej stylistyki modernistycznej. Zadaszenie o układzie czterospadowym oddaje charakter budynku, który nastawiony jest na wysoką funkcjonalność a jednocześnie odwołuje się do konkretnych detali, dzięki którym zrywa ze schematycznością rozwiązań architektonicznych. Istotną rolę odgrywają wsporniki w formie filarów geometrycznych, które pojawiają się po stronie ściany frontowej, m.in. podkreślając wjazd do garażu. Masywny wygląd ścian wynika z przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych oraz wybranej formy elewacji. Część strefy tarasowej zaprojektowanej przy tylnej ścianie budynku, znalazła się w podcieniu domu.

Ogółem dom jest przyjazny dla każdego, kto poszukuje budynku oferującego przyjazne miejsce do wypoczynku i codziennej aktywności. Zbalansowany układ wewnętrzny odwołuje się do urozmaiconych potrzeb domowników. Równowaga pomiędzy strefą dzienną i nocną oraz pomiędzy pomieszczeniami gospodarczo-sanitarnymi a przestrzenią dzienną i wypoczynkową pozwala zaspokoić różne gusta inwestorów.

Strefę mieszkalną otwiera duży wiatrołap z miejscem na garderobę wierzchnią. Wiatrołap tworzy przestrzeń komunikacyjną, z której można przejść w kierunku jadalni i klatki schodowej, bądź udać się bezpośrednio do garażu mieszczącego się po tej stronie domu. W ten sposób przestrzeń samochodowa została połączona z częścią mieszkalna, co wyraźnie podnosi funkcjonalność budynku i poprawia wygodę mieszkańców domu. Jednocześnie na tyłach garażu wydzielono sporej wielkości pomieszczenie gospodarcze. W centralnym punkcie dolnej kondygnacji mieści się jadalnia, za którą przy tylnej ścianie obiektu zaprojektowano klatkę schodową, służąca do przemieszczania się między kondygnacjami domu. Do dyspozycji mieszkańców oddano też dwa wejścia zlokalizowane od strony kuchni i centralnej strefy komunikacyjnej. Sam taras wypoczynkowy biegnie wzdłuż strefy dziennej. Po stronie ściany frontowej zaplanowano również funkcjonalny pokój z miejscem do pracy i wypoczynku. Do pokoju można wejść oddzielnymi drzwiami zlokalizowanymi przy bocznej ścianie budynku. Pokój sąsiaduje z niewielką łazienką, do której można się dostać od strony jadalni z centralnej strefy domu. Ważnym punktem przestrzeni parteru jest wygodny i przestronny pokój dzienny z przejściem drzwiowym w kierunku tarasu wypoczynkowego.

Na piętrze stworzono kameralną strefę nocną. Po wejściu na górę domownicy mogą korzystać z dwuosobowej sypialni z wewnętrzną garderobą oraz oddzielnego pokoju dwufunkcyjnego. Z poziomu korytarza udostępniono łazienkę oraz znajdującą się antresolę. Mieszkańcy domu mogą korzystać z rozległego tarasu górnego, na który prowadzą oddzielne przejścia z poziomu sypialni, łazienki i korytarza.

 

Układ funkcjonalny: Salon z wyjściem na taras, jadalnia, 3 pokoje, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, garaż, pomieszczenie gospodarcze. Nad salonem znajduje się otwarta antresola.

 

 

Technologia i konstrukcja:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk. Schody: żelbetowe, dwubiegowe ze spocznikiem.

Strop: płyta żelbetowa. Dach: dwuspadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, brama garażowa segmentowa.

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Czy można usunąć kominek?

 

Na podstawie bezpłatnej zgody jaką zamieścimy w dokumentacji projektowej będzie istniała możliwość wykreślenia go z projektu na etapie adaptacji.

 

Czy można w budynku zastosować rekuperację?

 

Standardowo w większości projektów jest planowane wentylacja grawitacyjna, jednak istnieje możliwość zastosowania nowszych technologii. Do projektu dołączymy odpowiednią zgodę

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Hodiernus
Zdecydowaliśmy się na ten projekt ze względu na dwie pełne konygnacje zaaranżowane w ciekawej bryle z licznymi tarsami. Chcieliśmy też mieć osobno kuchnie bo nigdy nie lubiłam jak zapachy z niej przechodziły na salon, czy było widać z salonu nie pomyte naczynia. Pustkę nad salonem zlikwidujem, aby zyskać jeszcze jedne pokój na górze.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Hodiernus I G1 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Hodiernus I G1, z kategorii Projekty domów piętrowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy