Projekt domu Exiguus I G2

 • Powierzchnia użytkowa: 219,23 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 228,4 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 28,9 x 23,65 m
 • Kubatura: 1350,5 m³
 • Wysokość budynku: 8,76 m
 • Kąt nachylenia dachu: 22°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-006565

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 200,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Duży stylowy dom jednorodzinny, wolno stojący, niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny z garażem dwustanowiskowym. Dom piętrowy z dachem wielospadowym.

 

Układ funkcjonalny:

 

Pokój dzienny i jadalnia z wyjściem na duży taras, kuchnia, pięć pokoi, trzy łazienki, spiżarka, pralnia, garaż, dwa pomieszczenia gospodarcze.

 

Projekt domu Exiguus I G2 to duży obiekt jednorodzinny o układzie piętrowym. Bryłę budynku przykryto wielospadowym dachem o średnim nachyleniu połaci. Funkcjonalność domu została dodatkowo rozszerzona o strefę garażową w formie dwustanowiskowej przestrzeni samochodowej. Walory użytkowe idą w parze z wysoką estetyką zewnętrzną. Jasna kolorystyka elewacji podkreśla klimat domu jako przyjaznej i ergonomicznej przestrzeni mieszkalnej. Odcień bieli, szarości i barwa jasnego drewna dobrze komponują się z ciemniejszym kolorem pokrycia dachowego.

Strefa garażowa została połączona z budynkiem mieszkalnym, a przednią część garażu wysunięto względem linii ściany frontowej domu. W ten sposób strefa wejściowa prowadząca do drzwi została optycznie przesunięta do tyłu i lekko osłonięta z prawej strony ścianą garażu samochodowego. Warto podkreślić dobre doświetlenie obiektu naturalnym światłem słonecznym. Było to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu okien, rozmieszczonych na każdej ścianie budynku. Największe przeszklenia zastosowano na tyłach domu, w przestrzeni wypoczynkowej prowadzącej w kierunku tarasu wypoczynkowego oraz na poziomie piętra po tej samej stronie obiektu. Sam taras zlokalizowany wzdłuż tylnej ściany domu zyskał częściowe zadaszenie, chroniące przed wiatrem oraz intensywnymi promieniami słońca oraz niewielkimi opadami letniego deszczu.

Układ pomieszczeń wewnętrznych prezentuje klasyczną wizję projektową, w której zasadnicze akcenty odnośnie funkcjonalności i wygody użytkowej rozkładają się praktycznie po równo. Na poziomie parteru zaplanowano więc strefę kuchenną z jadalnią oraz osobną strefę dzienną z dużym, przestronnym pokojem, z którego można wygodni przejść w kierunku tarasu wypoczynkowego. Osobne wyjścia tarasowe wytyczono po stronie jadalni. Wszędzie zastosowano drzwi przesuwne jako praktyczne i wygodne rozwiązanie, zapewniające optymalną ergonomię użytkową. Kuchnia znalazła siew narożniku przy frontowej i bocznej ścianie domu. Dodatkowo uzupełnia ją praktyczna spiżarka, do której dostać się można oddzielnymi, wewnętrznymi drzwiami bezpośrednio od strony kuchni. Przestrzeń komunikacyjna ciągnie się od przedsionka i prowadzi w kierunku zasadniczej części mieszkalnej domu, rozgraniczając strefę przygotowania posiłków od strefy dziennej i pozostałych pomieszczeń parteru. Przed pokojem dziennym przewidziano miejsce dla schodów prowadzących na piętro. Przed nimi zaprojektowano funkcjonalny pokój w formie gabinetu, który sąsiaduje przez ścianę z kompaktową łazienką. Oddzielne wejście ze strefy komunikacyjnej prowadzi do pomieszczenia gospodarczego, stanowiącego łącznik pomiędzy zasadniczą częścią domu a strefą garażową. Garaż mieści nie tylko dwa auta osobowe, ale znalazła się w nim dodatkowa przestrzeń na skuter lub rowery. Na dole mieści się również osobne pomieszczenie gospodarcze, do którego prowadzą drzwi zewnętrzne, zaprojektowane przy bocznej ścianie budynku.

Na górnej kondygnacji wydzielono pomieszczenia strefy nocnej. Ogółem zaplanowano tutaj cztery izby mieszkalne, w tym trzy jednoosobowe pokoje wielofunkcyjne oraz jedną dwuosobową sypialnię. Na piętrze umiejscowiono dwie łazienki. Pierwsza, ogólnodostępna zlokalizowana zostaną końcu korytarza, tworzącego przestrzeń komunikacyjną górnej kondygnacji. Naprzeciwko wejścia do łazienki wydzielono niewielkie pomieszczenie pralni. Druga, większa łazienka została udostępniona z poziomu dwuosobowej sypialni.

 

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk.

Schody: żelbetowe, parter - piętro: jednobiegowe.

Strop: płyta żelbetowa.

Dach: wielospadowy, konstrukcja drewniana wiązarowa, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzne, brama garażowa segmentowa.

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Czy można zrobić przejście pomiędzy pomieszczeniami gospodarczymi nr 7 i 8?

 

Tak, zmiany w stolarce otworowej należą do drobnych zmian, dlatego architekt przy adpatacji bez problemu je na niesie tym bardziej, że takie zmiany są zapisane już wyjściowo w standardowych zgodach do projektu.

 

Wysokość budynku do kalenicy liczy się od jakiego poziomu?

 

Wysokość do kalenicy należy liczyć od poziomu gruntu do łaczenia połaci dachu, a nie poziomu zero - posadzki.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Ideał
Boski projekt!! Chyba pierwszy w którym wszystko wewnątrz nam pasuje. Garaż obszerny z dodatkowym miejscem z boku, a oprócz tego jeszcze wiele innych pomieszczenia gospodarczych, które zawsze się wykorzysta na rowery, narzędzia ogrodowe, opony czy narty. Kuchnia z jadalnią rewelacja. Już nie mogę się doczekać jak fajnie zrobimy schody, które upiększą dodatkowo salon samym swoim wyglądem :)
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Exiguus I G2 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Exiguus I G2, z kategorii Projekty domów piętrowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy