Projekt domu Niko drewniany

 • Powierzchnia użytkowa: 86,59 m² + 26,00 m² (garaż)
 • Powierzchnia zabudowy: 137,61 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Szkieletowe
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 20,31 x 21,41m
 • Kubatura: 502 m³
 • Wysokość budynku: 6,66 m
 • Kąt nachylenia dachu: 30°
 • Powierzchnia dachu: 233 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-006568

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 712,82 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektu

Opis projektu

 

Niko drewniany to niewielki dom, prosty, funkcjonalny i ekonomiczny w budowie. Jest to propozycja dla osób, które marzą o małym, ale własnym domu. Ten urokliwy dom mieszkalny w technologii szkieletu drewnianego przeznaczony jest dla 3-4 osobowej rodziny.

 

Zaletą tego projektu jest jego program funkcjonalny ujęty w niewielkiej powierzchni użytkowej. Wnętrze zostało rozplanowane w sposób przemyślany, z dbałością o maksymalne wykorzystanie przestrzeni domu. Część reprezentacyjna, to przestronny salon połączony z jadalnią, który otwiera się na duży, zadaszony taras oraz kuchnia ze spiżarnią. Oprócz części dziennej, przewidziano strefę intymną domu, która składa się z dwóch sypialni i łazienki. Dużą kotłownię oraz garaż zaprojektowano w części gospodarczej domu.

 

Wymiary kotłowni umożliwiają montaż kotła na każdy rodzaj paliwa natomiast ciekawie zaprojektowaną wnękę w garażu można wykorzystać jako skład opału bądź pomieszczenie gospodarcze.

 

Niko drewniany stanowi idealne połączenie tradycyjnej bryły z nowoczesnym elewacjami. Geometria rzutu oraz prostota bryły czynią ten dom tanim i prostym w budowie. Jest to idealna propozycja dla rodziny, która ma na uwadze późniejsze koszty utrzymania i eksploatacji domu.

 

Niko drewniany to projekt kompaktowego domu szkieletowego, przykrytego klasycznym, dwuspadowym dachem o średnim kącie nachylenia. W bryłę budynku wpisano jednostanowiskowy garaż samochodowy, połączony bezpośrednio z resztą przestrzeni domu. Część garażowa została nieco wysunięta przed linię ściany frontowej, przez co taras wejściowy prowadzący w kierunku drzwi zyskał solidne zadaszenie, które jednocześnie zakrywa przestrzeń garażu samochodowego. Na końcu strefy wejściowej wytyczono trzystopniowe schody, przy których znajduje się prosty filar wspierający tę część zadaszenia. Na tyłach domu wytyczono taras wypoczynkowy z częściowym zadaszeniem wspartym na dwóch lekkich filarach drewnianych.

Wewnętrzny układ pomieszczeń wskazuje, że główny nacisk położono na funkcjonalność użytkową strefy mieszkalnej. Wiatrołap, stanowiący pierwsze pomieszczenie od frontu, kieruje domowników do zasadniczej przestrzeni użytkowej domu. Jednocześnie boczne przejście po lewej stronie wiatrołapu prowadzi bezpośrednio do pomieszczenia technicznego. Ciąg komunikacyjny w postaci wygodnego holu rozgranicza dwie strefy, dzienną i nocną. Strefa dzienna znajduje się w prawej części domu, a strefa nocna zajmuje przestrzeń na lewo od wejścia do budynku. Z poziomu holu udostępniono niewielkie pomieszczenie wc. W głębi strefy dziennej wydzielono duży pokój oraz przestrzeń kuchenną z aneksem jadalnym. Kuchnia o układzie otwartym koresponduje z pokojem dziennym, zapewniając swobodę komunikacyjną i poprawiając ergonomię użytkową w tej części domu. Jednocześnie strefa przygotowywania posiłków została wzbogacona o niewielką, ale potrzebną i przydatną spiżarkę. Na tyłach pokoju dziennego wydzielono drzwi przesuwne prowadzące w stronę niedużego, kameralnego tarasu.

Część garażowa zyskała bezpośrednie połączenie z resztą domu poprzez pomieszczenie techniczne, w którym znalazły się drzwi prowadzące wprost do garażu. W ten sposób dojście do auta możliwe jest z poziomu wiatrołapu. Strefa nocna zajęła miejsce w głębi domu na lewo od wejścia do budynku. Tworzy ją wygodna dwuosobowa sypialnia oraz sąsiedni pokój jednoosobowy. Całość domyka kompaktowa łazienka, której drzwi sąsiadują z drzwiami dwuosobowej sypialni.

 

Technologia:

Dach: dachówka lub blachodachówka

Elewacje: tynk, szalówka

Strop: drewniany

Ściany wewnętrzne: szkielet drewniany

Ściany zewnętrzne: szkielet drewniany

  opracowanie: Archetyp   
 • Porady architekta

Czy można zmienić pokrycie dachu na blachę w projekcie?

 

Wyjściowo autor zaplanował dachówkę ceramiczną, czyli materiał cięższy od balachodachówki w związku z tym bez konieczności ingerencji w konstrukcje dachu będzie można położyć materiał lżejszy od planowanego.

 

Czy można doprojektować okno, aby garaż zyskał trochę wiecej światła wewnątrz?

 

Tak, właściwe zgody zostaną bezpłatnie zamieszone w dokumenatcji projektowej, które umożłiwią architektowni adaptującemu naniesienie modyfikacji. Należy pamiętać, że jeżeli okno zostanie doprojektowanie na lewej ścianie garażu to zgodnie z przepisami odległość od granicy wyniesie 4 metry, a nie jak obecnie w projekcie 3 m.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Niko drewniany
Projekt nam idealnie pasuje jest mały zgrabny i ma fajny rozkład pomieszczeń. Chcemy w nim połączyć spiżarkę z toaletą, a toaletę przenieś do kotłowni bo ogrzewać będziemy na gaza, więc piec możemy mieć w toalecie.
Autor:
Tytuł: Ideał w szkieelcie
Ideał !!! Nie dość, że konstrukcja szkieletowa to jeszcze nowoczesna elewacja zewnętrzna, a nie jak przy większości szkieletowych domów wygląd jak z lat 90 w zakopanym. Układ wnętrza tez niczego sobie z ciekawie rozmieszczoną sypialnią blisko tarasu i własną łazienką.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Niko drewniany ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Niko drewniany, z kategorii Projekty domów szkieletowych.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy