Projekt domu Alibi

 • Powierzchnia użytkowa: 128,35 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 203,58 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Płaski
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 27,29 x 23,54 m
 • Kubatura: 814,32 m³
 • Wysokość budynku: 5,2 m
 • Kąt nachylenia dachu:
 • Powierzchnia dachu: 203,58 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005560

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 600,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektu

Opis projektu

Dom jednorodzinny przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Wyraźny podział na część dzienną, nocną i gospodarczą.Ciekawa, nowoczesna bryła domu.Przestronna i otwarta część dzienna to salon połączony z jadalnia oraz kuchnia ze spiżarnią. W części nocnej zaprojektowano trzy sypialnie, w tym jedną z własną łazienką i garderobą oraz łazienkę.Część gospodarcza to kotłownia, wc oraz dwustanowiskowy garaż.

 

Projekt domu Alibi to koncepcja kompaktowego budynku jednorodzinnego o układzie parterowym., przykrytego płaskim zadaszeniem. Obiekt w stylu modernistycznym pozbawiony jest dodatkowych ozdobników i elementów małej architektury, niemniej elewacja budynku prezentuje oszczędną elegancję, a rezygnacja z efektownych dodatków zewnętrznych dobrze oddaje charakter masywnej bryły o prostej, regularnej konstrukcji ścian. Drzwi główne do domu zlokalizowane zostały na prawo od bramy garażowej i schowane pod solidnym zadaszeniem, wieńczącym strefę wejściową.

Przestrzeń mieszkalną uzupełnia funkcjonalna strefa garażowa, wpisana częściowo w bryłę domu. Garaż uzyskał połączenie wewnętrzne z resztą przestrzeni mieszkalnej a stosowne przejście zaplanowano od strony wiatrołapu. Jednocześnie do garażu można się dostać drzwiami zlokalizowanymi przy bocznej ścianie budynku. Prowadzą one bezpośrednio do kotłowni, z której można przedostać się osobnym przejściem kierującym do stanowisk samochodowych.

Strefa komunikacyjna w postaci holu rozgranicza dwie strefy użytkowe, dzienną położoną na prawo od wejścia do domu oraz nocną, zlokalizowaną na lewo od wejścia głównego. Z poziomu holu udostępniono również pomieszczenie toalety. W ramach strefy nocnej zaplanowano łącznie trzy pokoje, w tym dwa wielofunkcyjne z miejscem do pracy i wypoczynku oraz jedną przestrzeń sypialną dwuosobową, z własną oddzielną łazienką i garderobą. W tej części domu przewidziano osobne miejsce dla drugiej, ogólnodostępnej łazienki, którą zlokalizowano tuż za pierwszym pokojem wielofunkcyjnym.

W strefie dziennej wydzielono miejsce dla salonu wypoczynkowego z jadalnią oraz domykającej tę strefę kuchni. Miejsce przygotowywania posiłków urządzono w narożnej części domu, tuz przy ścianie frontowej. Kuchnię o układzie otwartym domyka niewielka, praktyczna spiżarnia zamykana osobnym drzwiami skrzydłowymi. Zarówno po stronie strefy dziennej jak i nocnej wyznaczono niezależne przejścia w kierunku wielostrefowego tarasu wypoczynkowego, ciągnącego się wzdłuż całej tylnej ściany domu.

 

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

1. Wiatrołap 5,47 m²

2. Hol 13,89 m²

3. WC 2,01 m²

4. Pokój 11,47 m²

5. Łazienka 5,36 m²

6. Sypialnia 16,53 m²

7. Garderoba 4,25 m²

8. Łazienka 4,47 m²

9. Pokój 14,08 m²

10. Salon 32,86 m²

11. Kuchnia 9,43 m²

12. Spiżarnia 2,84 m²

13. Kotłownia 5,86 m²

14. Garaż 31,90 m²

 

 

 

Technologi wykonania:


Dach: papa - dach płaski

Kąt: 2°

Stropy: płyta żelbetowa

Ściany: 2-warstwowe - beton komórkowy + styropian

  opracowanie: MTM Styl   
 • Porady architekta

Podoba nam sie projekt Alibi (zwłaszcza jego wnetrze), ale warunki zabudowy narzucają nam dach dwu lub wielospadowu o kącie nachylenia od 25-35 stopni, czy można dorobić dach do projektu Alibi?


Oczywiśćie, możemy bezpłatnie wydać zgodę na wprowadzenie zadaszenia, ale będzie to pracochłonne i kosztowne przy etapie adapatcji.  Warto zwrócić uwagę na projekt z naszego serwisu o nazwie Ariel Ko ma on już zadaszenie, a wnętrze to samo co Alibi.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: odp Bartek
Tak, istnieje możliwość likwidacja garażu na etapie adaptacji projektu do działki. Najtaniej i najkorzystniej pod względem kosztowym było by zamienić garaż na pokój lub pomieszczenie gospodarcze, a zamiast bramy wjazdowej zrobić okno. Druga opcja to faktyczne ruszanie ścian nośnych i likwidacja garażu, ale warto ją ustalić z osobą adaptującą ponieważ mogą to być wówczas już większe koszty za przeróbkę. Oczywiście przy budowie koszty likwidacji garażu pewnie się zwrócą bo wydam mniej na ilość materiałów do budowy chociażby.
Autor:
Tytuł: Piękny dom
Dzień dobry czy jest możliwość wybudowania takiego domku bez garażu? Dziękuję za odpowiedzi.
Autor:
Tytuł: Piękny dom
Dzień dobry czy jest możliwość wybudowania takiego domku bez garażu? Dziękuję za odpowiedzi.
Autor:
Tytuł: Idealne wnętrze w prostej bryle
Szuakliśmy projektu z płaskim dachem podobno tanio wychodzi przy budowie i zawsze podbały nam sie nowoczesne domy bez dachu. Wnętrze alibi jest fajnie przemyślane, z którego najbardziej podoba mi się sypialnia z zapleczem łazienkowo - garderobianym. Fajnie też oddzielono salon, kuchnie - część dzienną od strefy sypialń - układ idealny dla nas. Czy ktoś budował ten dom i zdradzi tajemnice kosztu budowy ?
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Alibi ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Alibi, z kategorii Projekty domów z dachem płaskim.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy