Projekt domu D131A

 • Powierzchnia użytkowa: 145.09 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 165.22 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Czterospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 19.00 x 23.94 m
 • Kubatura: 683.00 m³
 • Wysokość budynku: 7,24 m
 • Kąt nachylenia dachu: 27°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-003593

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 1 890,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym został zaprojektowany na planie prostokąta. Rozłożysta, przestronna bryła budynku doskonale wtapia się w przestrzeń, łącząc wysoką funkcjonalność z wygodą i komfortem użytkowym wnętrza. Dom parterowy z poddaszem prezentuje się jako spójna i harmonijna koncepcja, dzięki czemu nie przytłacza przesadnym rozmachem architektury, a utrzymanie spokojnej, prostej linii dobrze wypada na tle otaczającej przestrzeni. 

Całość konstrukcji wieńczy wielopołaciowy i wielospadowy dach. Wszystko razem sprawia, że funkcjonalność bryły budynku stoi na bardzo wysokim poziomie. Projekt wyróżnia się dobrze przemyślanym układem pomieszczeń, a prezentowany  budynek jest idealnym miejscem do życia dla kilkuosobowej rodziny. Jest tu więc widoczna wyraźnie wyodrębniona strefa gospodarcza, strefa dzienna oraz nocna. W koncepcji domu ujęty został m.in. przestronny, jednostanowiskowy garaż, do którego prowadzi wygodny wjazd. Frontowa ściana posiada trzy otwory okienne. Dwa z nich doświetlają wnętrze usytuowanego w tej części domu pokoju, natomiast trzecie okno wychodzi z kuchni, zaplanowanej w prawym narożniku budynku. Na środku ściany frontowej umieszczone zostały drzwi wejściowe. 

Ciąg komunikacyjny w postaci niewielkiego holu ulokowanego tuż za przedsionkiem, stanowi przestrzeń rozdzielającą poszczególne części domu. Na wprost od wejścia i po jego prawej stronie zaplanowano część dzienną. Głównym elementem, akcentującym charakter tego miejsca jest salon, który wraz z częścią jadalną zajmuje niemal 40 m2. Kuchnia została tu odseparowana od części jadalnej poprzez wyodrębnienie w charakterze zabudowanej wyspy, niewielkiej spiżarni, do której można się wygodnie dostać zarówno z holu jak i wprost z części kuchennej. Druga część przestrzeni parterowej domu, rozlokowana po lewej stronie, obejmuje niewielką łazienkę, umieszczoną na końcu holu oraz sporej wielkości pokój z osobnym pomieszczeniem garderoby. Obok łazienki znalazło się wejście do pomieszczenia kotłowni, przez którą dostać się można bezpośrednio do garażu. Przed końcem holu w tej części domu zaplanowano schody, prowadzące na górną kondygnację.

Na poddaszu znalazło się miejsce dla wygodnej sypialni, dwóch oddzielnych pokojów wielofunkcyjnych, dwóch łazienek (w tym jednej dostępnej z poziomu sypialni) oraz praktycznej garderoby (również powiązanej z sypialnią). Całość przestrzeni uzupełniają dwa tarasy, w tym duży, rozłożysty taras na tyłach domu, do którego prowadzi zarówno wyjście od strony salonu jak i z pomieszczenia kotłowni.

 

Zestawienie powierzchni: 

 

Parter: 

1.PRZEDSIONEK 4,38 m²

2.HALL 2,46 m²

3.SPIŻARNIA 2,25 m²

4.KUCHNIA 14,41 m²

5.SALON / JADALNIA 39,29 m²

6.POKÓJ 12,94 m²

7.GARDEROBA 1,85 m²

8.ŁAZIENKA 3,52 m²

Razem: 91,12 m²


9.GARAŻ 26,04 m²

10.KOTŁOWNIA 12,95 m²

T.1 TARAS 125,00 m²

T.2 TARAS 28,31 m²

 

Poddasze:

1.KORYTARZ 6,09 (6,09) m²

2.POKÓJ 9,40 (13,41) m²

3.POKÓJ 10,25 (14,36) m²

4.SYPIALNIA 11,20 (13,69) m²

5.ŁAZIENKA 3,70 (5,82) m²

6.GARDEROBA 3,23 (4,23) m²

7.ŁAZIENKA 5,78 (8,68) m²

8.SCHODY 4,32 (4,32) m²

Razem:53,97 (70,60) m²

 

Technologia wykonania: 

 

ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, murowane

strop: gęstożebrowy

konstrukcja dachu: drewniana krokwiowa

pokrycie dachu: blachodachówka

elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian drewno i płyty z elewacyjne

  opracowanie: Artinex   
 • Porady architekta

Chciałabym zakupić projekt, mam tylko jedno pytanie. U mnie na działce nie ma gazu, czy to pomieszczenie gospodarcze może być kotłownią na węgiel np.?

 

W projekcie D131A zaplanowano ogrzewanie gazowe. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które występuje w bardzo wielu projektach. Jednakże nie są Państwo zobligowani do wyboru tego sposobu ogrzewania - projekt D131A posiada dużą powierzchnię kotłowni, więc bez problemu można zastosować ogrzewanie na paliwo stałe. Dodatkwoym plusem projektu jest umiejscowienia komina w takim miejscu, że podpiąć można do niego oprócz pieca również kominek w skutek czego Inwestor nie musi budować dwóch kominów.

 

Czy projekt występuje z garażem na dwa auta?

 

Niestety projekt występuje z garażem na jedno auto, ale można go powiększyć z architektem lokalnym w ramach indywidualnej adaptacji budynku do terenu działki. Jest to zmian konstrukcyjna, za która architekt adaptujący doliczy do kosztu samej adaptacji. Z naszej strony zgoda na wykonanie garażu na dwa auta zostanie bezpłatnie dołączona do dokumentacji.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: D131A
Wnętrze domu od razu nam się spodobało. Ciekawie usytuowana spiżarka, mega duża kotłownia no i najważniejsze dla nas schody nie zabierają miejsca z salonu i są praktycznie tak usytuowane że ich nie widać. Zez mian jedynie zlikwidujemy jedno wyjście z garażu na zewnątrz wystarczy nam to z kotłowni.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu D131A ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu D131A, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy