Projekt domu Bruno 2

 • Powierzchnia użytkowa: 143,32 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 147,52 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 21,05 x 24,55 m
 • Kubatura: 924 m³
 • Wysokość budynku: 8,9 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-003599

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 580,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty


Odbicie lustrzane

Opis projektu

Alternatywna wersja bardzo popularnego projektu Bruno. W tym wariancie oferujemy projekt z garażem dwustanowiskowym.

 

Bruno 2 to wizja średniej wielkości domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Funkcjonalność obiektu poszerza przestronna strefa garażowa z miejscem na dwa auta osobowe. Ten nowoczesny budynek mieszkalny przykryto dachem o układzie dwuspadowym z silnie zaznaczonym spadkiem połaci. Mocno zaakcentowana strefa wejściowa mieści się pośrodku ściany frontowej domu. Do drzwi prowadzi szerokie, kilkustopniowe wejście schodkowe. Urozmaicona elewacja obejmuje klasycznie malowane ściany, które dodatkowo uzupełniono okładziną drewnianą i fragmentami w formie ozdobnego murku. W strefie balkonowej zastosowano nowoczesną, transparentną balustradę, dzięki czemu ogólny utrzymano jednorodny efekt wizualny w odniesieniu do kolorystyki ścian na całej wysokości budynku.

Na tyłach zaprojektowano kameralną strefę tarasową, osłoniętą pełnym zadaszeniem, które podtrzymano dodatkowymi wspornikami drewnianymi o prostym układzie geometrycznym. Przestrzeń wewnętrzną otwiera nieduży przedsionek, połączony osobnym przejściem z kotłownią. Kotłownia stanowi pomieszczenie przechodnie, z którego można przejść bezpośrednio do garażu samochodowego. Na tyłach stanowisk samochodowych zaplanowano wyjście zewnętrzne z budynku mieszkalnego. Na przedłużeniu przedsionka rozciąga się duża strefa komunikacyjna z holem i schodami, prowadzącymi w kierunku poddasza użytkowego. Po lewej stronie przestrzeni mieszkalnej, na przedłużeniu kotłowni wydzielono niedużą łazienkę. Dalej przy tylnej ścianie domu wytyczono miejsce dla dużego pokoju, mogącego pełnić funkcję gabinetu lub izby dwufunkcyjnej, z miejscem do pracy i wypoczynku.

Na prawo od schodów mieści się duża strefa z pokojem dziennym i jadalnią. Strefa dzienna sąsiaduje z przestrzenią kuchenną, zorganizowaną wzdłuż frontowej ściany budynku. Duża kuchnia o układzie zamkniętym zapewnia optymalną wygodę użytkową, a dodatkowe drzwi przesuwne w razie konieczności doskonale separują strefę przygotowywania posiłków od jadalni i pokoju dziennego. Na tyłach pokoju dziennego wyznaczono przejście w kierunku tarasu wypoczynkowego.

Na górze zorganizowano wygodną strefę nocną z przestronną sypialnią dwuosobową, dużym pokojem wypoczynkowym z jednym miejscem sypialnym oraz oddzielną sypialnią jednoosobową. Użytkownicy sypialni dwuosobowej i pokoju wypoczynkowego mogą korzystać ze wspólnej strefy balkonowej mieszczącej się po tej stronie poddasza. W bezpośrednim sąsiedztwie schodów znalazła się ogólnodostępna łazienka. Obok niej zaplanowano wejście do części strychowej, do którego prowadzi niewielkie przejście korytarzowe z centralnej strefy poddasza.

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter:

1. wiatrołap - 3,43 m²

2. hol - 13,87 m²

3. kuchnia - 12,83 m²

4. salon - 26,27 m²

5. pokój - 10,82 m²

6. łazienka - 3,48 m²

7. kotłownia - 7,46 m²

8. garaż - 37,20 m²

 

Poddasze:

1. hol - 5,84 m²

2. łazienka - 8,62 (10,72) m²

3. pokój - 16,08 (19,64) m²

4. pokój - 18,22 (20,64) m²

5. pokój - 11,79 (14,24) m²

6. garderoba - 4,61 m²

7. strych - 22,24 (36,61) m² 

 

(w nawiasie powierzchnia po podłodze) 

 

Technologia wykonania:

 

Dach: dachówka lub blachodachówka

Elewacje: tynk

Strop: żelbetowy

Ściany wewnętrzne: murowane

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem

  opracowanie: Archetyp   
 • Porady architekta

Czy można zlikwidować te ściany pomiedzy kuchnią a salone, a między nimi wprowadzić tzw wyspę w kuchni?

 

Tak, pomiędzy salonem a kuchnią są ścianki działowe, także zmiana stricte kosmetyczna nie stanowiąca problemu. Zgody na tego typu już wyjściow są dołączone do dokumentacji projektu. Jedynie warto pomyśleć o okapie jeśli na wypsie planujemy piec.

 

 

Czy można wprowadzić dodatkowe zadaszenie nad tarasem?

 

Zmiana ta jest możliwa do wprowadzenia na etapie adaptacji domu do działki. Stosowne zgody na zmiany bezpłatnie zostaną zamieszczone w dokumentacji projektowej przy zamówieniu projektu. Aktualną połać dachową można wydłużyć i umieścic ją na słupach, ale daszek powinien być bardziej płaski niż budynku, aby wysokość nad głowami nie była za niska.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Bruno 2
Projekt idealnie spełnia nasze wymagania co do wielkości i ilości pomieszczeń Parę zmian projekcie jednak planujemy jak na przykład zmianę zadaszenia tarasu na coś w stylu z projektu simon g2 lub abra 2. Maż ze strychu chce stworzyć mało salkę treningową.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Bruno 2 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Bruno 2, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy