Dom jednorodzinny, parterowy, z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Wygodny i przestronny. Kuchnia posiada spiżarnię oraz wyposażona została w duże okno z widokiem na schody wejściowe. Duża jadalnia od kuchni oddzielona została barem.
Salon oraz jadalnia posiadają duże przeszklenia z wyjściem na zadaszony taras. Na parterze znajduje się duża sypialnia z łazienką. Pozostałe 3 sypialnie, łazienka i pralnia znajdują się na poddaszu. Duża kotłownia pozwala na zastosowanie kotła na dowolny rodzaj paliwa.
Projekt domu Irysek 3 to propozycja przestronnego budynku jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Konstrukcja domu zwieńczona została czterospadowym dachem. W bryle budynku znalazło się również miejsce dla dwustanowiskowego garażu. Duża powierzchnia zabudowy gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni.
Od strony wejścia do domu po prawej stronie drzwi mieści się brama garażowa. Samo wejście zostało dodatkowo zaznaczone poprzez zastosowanie filaru, stanowiącego podporę zadaszenia obejmującego przestrzeń wejściową do budynku i tworzącego strefę kameralnego tarasu frontowego, do której prowadzą dwa płaskie stopnie schodów wejściowych. Tuż za wejściem znajduje się niewielki wiatrołap z miejscem na garderobę. Oddzielne drzwi z poziomu wiatrołapu prowadzą do przestrzeni garażowej, połączonej kolejnym przejściem z pomieszczeniem kotłowni. Środkowa, a zarazem główna część domu zdominowana została przez duży hol, stanowiący główny element układu komunikacyjnego parteru. Poza schodami prowadzącymi na poddasze, z holu przedostaniemy się do kolejnych pomieszczeń domu. Po lewej stronie zlokalizowani jadalnię, a nieco dalej pół otwartą kuchnię, przylegającą do ściany frontowej budynku.
Kuchnia łączy się z niewielką przestrzenią spiżarni. Tuż za jadalnią znajduje się przestrzeń tarasu wypoczynkowego, do którego można się dostać również od strony salonu, umiejscowionego przy tylnej ścianie domu. Z salonem przez ścianę sąsiaduje sypialnia. Tworzy ona strefę nocną, wraz z wewnętrzną, oddzielną łazienką i niezbędnym miejscem na garderobę. Nieopodal schodów, po prawej stronie części środkowej parteru przewidziano niewielkie pomieszczenie wc.
Część nocna domu mieści się na poddaszu. Ciąg komunikacyjny w postaci holu ułatwia poruszanie się po tej kondygnacji. Mieszkańcy mogą tu korzystać z praktycznej pralni, wygodnej łazienki oraz pokojów, które można wykorzystać jako typowe sypialnie.
Zestawienie powierzchni:
Parter
1. Wiatrołap 4,95 m²
2. Hall 24,19 m²
3. Kuchnia 11,43 m²
4. Spiżarnia 2,98 m²
5. Jadalnia 17,75 m²
6. Salon 29,88 m²
7. Pokój 21,76 m²
8. Łazienka 5,18 m²
9. WC 2,06 m²
10. Kotłownia 10,97 m² (11,91 m²)
11. Garaż 33,27 m²
12. Taras 32,10 m²
Poddasze
1. Hall 10,80 m²
2. Sypialnia 20,58 m² (28,38 m²)
3. Sypialnia 23,02 m² (31,58 m²)
4. Sypialnia 17,22 m² (24,11 m²)
5. Pralnia / Suszarnia 6,40 m² (7,94 m²)
6. Łazienka 14,28 m² (18,50 m²)
(w nawiasie powierzchnia po podłodze)
Technologia wykonania:
Dach: dachówka lub blachodachówka,
Elewacje: tynk,
Strop: żelbetowy,
Ściany wewnętrzne: murowane,
Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny 25 cm, docieplony styropianem 20 cm
Czy możliwe jest przeprojektowanie dachu, aby powstał dom o kacie nachylenia połaci 25 stopni ponieważ takie nrzucają nam nasze warunki zabudowy?
Projekt domu został przykryty dachem o kącie nachylenia 30 stopni. Istnieje możliwość przeprojektowania konstrukcji dachu na inny kąt, jednak taka zmiana podwyższy koszt przy adaptacji i wpłynie ówneiż na pomniejszenie powierzchni użytkowej na poddaszu w przypadku zmniejszenia kąta do 25 stopni.
Czy można zlikiwdować kominek?
Jeśli Inwestor nie chce budować kominka, to istnieje możliwość wykreślenia komina z projektu na etapie adaptacji, co powinno przynieść mniejsze wydatki przy budowie. oczywiście zgoda na jego likiwdację zostanie bezpłatnie załączona do dokumentacji projektu.
tel:(52)-340-28-08
tel:888 032 243
fax:(52)-320-60-86
Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania