Projekt domu D143A

 • Powierzchnia użytkowa: 84,94 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 87,5 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 19 x 16 m
 • Kubatura: 476 m³
 • Wysokość budynku: 7,03 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004555

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 1 790,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Dom D143A jest skierowany do naszych klientów, szukających niewielkiego, nowoczesnego domu z poddaszem. Prosta, czysta bryła oraz harmonijny podział w elewacjach czynią ten dom klasycznie eleganckim. Podstawowym założeniem przyjętym przy projekcie budynku było stworzenie funkcjonalnego i ciekawego wnętrza na niewielkim metrażu. Jest to budynek z poddaszem użytkowym, kryty dwuspadowym dachem. W elewacji budynku poprzez materiał zaakcentowano wyraźnie, strefę wejściową. W bryle budynku oddzielono także funkcję mieszkalną dzienną od nocnej, jak również strefę mieszkalną i strefy gospodarczej z dużą kotłownią.

 

Projekt domu D143A to przykład budynku jednorodzinnego o klasycznym, podłużnym kształcie, zbudowanego na planie prostokąta. Propozycja projektowa zakłada powstanie budynku małej wielkości o stosunkowo wysokim komforcie mieszkalnym. Obiekt prezentuje się w elegancki sposób, a zastosowane materiały wykończeniowe wraz z ładną kolorystyką ścian, potęgują korzystny efekt wizualny. Dom został pokryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia wynoszącym 40 stopni. Całkowita powierzchnia zabudowy licząca niespełna 88 m2 nie wpływa na pogorszenie walorów użytkowych tego budynku.

Wejście do domu zaplanowano z lewej strony ściany frontowej. Ma ono formę niewielkiego zadaszonego tarasu i zostało podkreślone poprzez zastosowanie ozdobnego wspornika w formie filaru. Przy ścianie frontowej przewidziano też miejsce dla ozdobnej pergoli. Na tyłach domu mieści się nieduży Tars wypoczynkowy, do którego w łatwy sposób przejdziemy z poziomu salonu, mieszczącego się w tej części parteru. Tuz za drzwiami wejściowymi mieści się nieduży przedsionek. Zaraz za nim znajduje się przestrzeń niewielkiego holu, stanowiącego zasadniczy układ komunikacyjny parteru. Po stronie ściany frontowej zlokalizowano przestrzeń salonu wypoczynkowego z jadalnia. Natomiast po drugiej stronie domu umiejscowiono sypialnię, niedużą łazienkę oraz kuchnię za która osobnymi drzwiami przedostaniemy się do pomieszczenia kotłowni.

Na górze zaplanowano szereg pomieszczeń użytkowych. Dostaniemy się tam za pomocą schodów, zlokalizowanych w holu. Po poddaszu poruszamy się niewielkim korytarzem, który prowadzi nas do poszczególnych izb. Praktyczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni pozwoliło wygospodarować miejsce dla trzech pokojów dwufunkcyjnych, małej łazienki oraz niewielkiego, pożytecznego schowka.

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter

1. przedsionek 4,41 m²

2. hall 6,79 m²

3. salon / jadalnia 21,24 m²

4. kuchnia 6,02 m²

5. łazienka 4,35 m²

6. sypialnia 12,47 m²

7. kotłownia 3,00 m²

taras 1 3,00 m²

taras 2 6,03 m²

 

Poddasze

1. korytarz 4,21 m² (4,21 m²)

2. pokój 7,08 m² (13,60 m²)

3. pokój 7,93 m² (14,45 m²)

4. pokój 4,77 m² (10,18 m²)

5. łazienka 2,13 m² (5,45 m²)

6. schowek 0,45 m² (20,10 m²)

7. schody 3,75 m² (3,75 m²)

powierzchnia po podłodze 50,65 m²

powierzchnia 30,32 m²

 

(w nawiasie powierzchnia po podłodze)

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, murowane

strop: drewniany

pokrycie dachu: blachodachówka

elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach płyty z piaskowca lub imitacji kamienia.

  opracowanie: Artinex   
 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu D143A ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu D143A, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy