Projekt domu D143B

 • Powierzchnia użytkowa: 84,94 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 87,5 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 19 x 16 m
 • Kubatura: 476 m³
 • Wysokość budynku: 7,03 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004558

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 1 790,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Dom D143B jest skierowany do naszych klientów, szukających niewielkiego, nowoczesnego domu parterowego z poddaszem. Prosta, czysta bryła oraz harmonijny podział w elewacjach czynią ten dom klasycznie eleganckim. Podstawowym założeniem przyjętym przy projekcie budynku było stworzenie funkcjonalnego i ciekawego wnętrza na niewielkim metrażu. Jest to budynek z poddaszem użytkowym, kryty dwuspadowym dachem.

W elewacji budynku poprzez materiał zaakcentowano wyraźnie, strefę wejściową. W bryle budynku oddzielono także funkcję mieszkalną dzienną od nocnej, jak również strefę mieszkalną i strefy gospodarczej z dużą kotłownią.

 

Projekt domu D143 B to koncepcja niedużego budynku jednorodzinnego o mniejszej powierzchni zabudowy z poddaszem użytkowym. Projekt domu dopuszcza również ewentualne dobudowanie garażu samochodowego. Całość konstrukcji przykrywa tradycyjny, dwuspadowy dach o sporym nachyleniu. Dom wykonano w technologii tradycyjnej. Klasyczna kolorystyka ścian i dachu, bazująca na efekcie dynamicznego, ale dobrze skomponowanego kontrastu, właściwie podkreśla walory estetyczne obiektu.

Tuż za drzwiami wejściowymi, umieszczonymi w bocznym sektorze ściany frontowej, zlokalizowano przedsionek z miejscem na garderobę wierzchnią. Na tyłach domu zaplanowano kameralny taras wypoczynkowy, na który możemy się dostać za pomocą wygodnych drzwi okiennych, dostępnych od strony salonu. Drzwi na końcu przedsionka prowadzą do wnętrza zasadniczej części domu. Układ komunikacyjny opiera się na holu, za którego pomocą przedostajemy się do kolejnych stref budynku. Po prawej stronie domu zlokalizowano strefę dzienną, którą współtworzy część jadalna oraz salon wypoczynkowy. Po drugiej stronie zaplanowano część użytkową domu wraz z sypialnia, której pomieszczenie ulokowano na tyłach domu. Do sypialni dostajemy się drzwiami, znajdującymi się na końcu holu. Nieco wcześniej mieści się kompaktowa łazienka. Zaraz obok niej zaplanowano miejsce dla niedużej kuchni, która łączy się przez drzwi z pomieszczeniem kotłowni.

Górna kondygnacja domu łączy w sobie najważniejsze aspekty wygody wnętrza i funkcjonalności jego wykorzystania. Mieszkańcy domu wchodzą na górę schodami z holu. Na tej kondygnacji mają do dyspozycji korytarz, tworzący ciąg komunikacyjny, prowadzący do poszczególnych pomieszczeń. Wśród nich wyodrębniono trzy pokoje. Dwa z nich to typowe przestrzenie dwufunkcyjne, z miejscem do pracy i wypoczynku a trzecia izba pełni role klasycznej sypialni. Tuz przy schodach przewidziano miejsce na praktyczny schowek. Poza tym na poddaszu umieszczono wygodną łazienkę.

 

Zestawienie powierchni:

 

Parter

1. przedsionek 3,75 m²

2. hall 6,79 m²

3. salon / jadalnia 21,24 m²

4. kuchnia 6,02 m²

5. łazienka 4,35 m²

6. sypialnia 12,47 m²

7. kotłownia 3,07 m²

T.1. taras 3,00 m²

T.2. taras 6,03 m²

powierzchnia 42,15 m²

 

Poddasze

1. korytarz 4,21 m² (4,21 m²)

2. pokój 7,08 m² (13,60 m²)

3. pokój 7,93 m² (14,45 m²)

4. pokój 4,77 m² (10,18 m²)

5. łazienka 2,13 m² (5,45 m²)

6. schowek 0,45 m² (2,01 m²)

7. schody 3,75 m² (3,75 m²)

powierzchnia po podłodze 53,65 m²

powierzchnia 30,32 m²

 

(w nasiasie powierzchnia po podłosze)

 

Technologia wykonania:

 

ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, murowane

strop: drewniany

pokrycie dachu: blachodachówka

elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach płyty z piaskowca lub imitacji kamienia.

  opracowanie: Artinex   
 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu D143B ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu D143B, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy