Projekt domu Pori Multi-Comfort

 • Powierzchnia użytkowa: 117.66 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 100.44 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 17.42 x 19.12 m
 • Kubatura: 579.49 m³
 • Wysokość budynku: 8.79 m
 • Kąt nachylenia dachu: 42°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-004954

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 000,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut Rzut Odbicie lustrzane: Rzut Rzut

Opis projektu

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu Saint Gobain Multi-Comfort. Pori Multi-Comfort to dom zaprojektowany zgodnie z wizją komfortowego budownictwa firmy Saint Gobain - europejskiego lidera rynku materiałów budowlanych. Standard Multi-Comfort za sprawą zastosowania najwyższej jakości materiałów tworzy idealną atmosferę mieszkania pozwalającą na utrzymanie optymalnej temperatury, akustyki i wrażeń wizualnych oraz eliminację negatywnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych.Multi-Comfort to nowoczesne budownictwo przyjazne dla ludzi i środowiska naturalnego.Projekt spełnia kryteria dofinansowania z NFOŚiGW - Standard NF40Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o dofinansowaniach zapraszamy na stronę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Pori Multi-Comfort to propozycja przestronnego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym w bryle budynku, przykrytego klasycznym dwuspadowym dachem o średnim kącie nachylenia. W proponowanym kształcie obiekt spełnia wysokie normy termiczne i akustyczne zgodnie z założeniami technologicznymi Multi-Comfort. Elewacja łączy klasycznie malowane ściany z drewnianymi elementami wykończenia. Prostota i wysoka funkcjonalność budynku widoczna jest zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu.

Drzwi wejściowe, do których prowadzą trzystopniowe schodki, zwieńczone zostały niewielkim, praktycznym daszkiem. Wygodny i efektywny system rynnowy zapewnia właściwe odprowadzanie wody deszczowej poza obręb konstrukcji dachowej. Drzwi do garażu mieszczą się po prawej stronie drzwi wejściowych.

Na tyłach budynku zaplanowano kameralny taras wypoczynkowy. W jego sąsiedztwie mieszczą się drzwi prowadzące do pomieszczenia technicznego z kotłownią. Zostało ono bezpośrednio połączone z garażem. Nieduży przedsionek stanowi pierwsze pomieszczenie dostępne od frontu domu. Drzwi wytyczone po jego prawej stronie wychodzą wprost do strefy garażowej, która zyskała w ten sposób bezpośrednie połączenie z zasadniczą częścią użytkową budynku. Na końcu przedsionka znajdują się drzwi prowadzące do zasadniczej części domu.

Ciąg komunikacyjny w postaci niedużego holu prowadzi do strefy dziennej, współtworzonej przez jadalnię i salon wypoczynkowy. Na początku holu, naprzeciwko przedsionka zaplanowano nieduże pomieszczenie wc. Tuż przed nim wygospodarowano miejsce na schowek ubraniowy lub szafę na garderobę wierzchnią. Przy frontowej ścianie obiektu, w linii strefy dziennej usytuowano wygodną, narożną kuchnię. Schody prowadząc e na poddasze znalazły się między kuchnią a przedsionkiem.

Na górze przewidziano wygodną strefę nocną. Tworzy ją wygodna sypialnia z wydzieloną wewnętrzną garderobą i niedużą łazienką, kolejna, dostępna dla wszystkich łazienka oraz znajdująca się naprzeciwko praktyczna garderoba a także zlokalizowane po przeciwległej stronie poddasza dwa pokoje wielofunkcyjne z miejscem do pracy i wypoczynku.

 

 

Technologia:
Fundamenty żelbetowe monolityczne
Ściany fundamentowe murowane z bloczków betonowych gr.24cm ocieplone styropianem ekstrudowanym
Ściany nadziemia z bloczków Ytong Energo
Strop żelbetowy
Konstrukcja dachu drewniana
Pokrycie dachu dachówką ceramiczną
Izolacja ścian osłonowych dwuwarstwowych z wełny mineralnej Isover
Izolacja ścian osłonowych trójwarstwowych z wełny mineralnej Isover
Izolacja dachu z wełny mineralnej Isover
Elewacja pokryta tynkiem cienkowarstwowym Weber,
Stolarka okienna pcv lub drewniana
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
Źródło ciepła: Kocioł gazowy, alternatywnie pompa ciepła.

  opracowanie: domea   
 • Porady architekta

Czy można zlikwidować ten płaski daszek nad samym wejściem do domu?

 

Tak, zawsze łatwiej coś wykreślić niż doprojektowąć jest to drobna zmiana w elewacji zewnętrznej, którą można wykonac na etapie adpatacji.

 

Według jakiej normy liczona jest pow. użytkowa (na rysunkach widać linie 190 cm) ?

 

Powierzchnia użytkowa liczona jest według normy PN-ISO 9836: 1997, z uwzględnieniem zasad wynikających z Rozporządzenia MTBiGM w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. A na rysunkach zaznaczono linie 190 cm w celu lepszego zobrazowania Inwestorowi geometrii i wysokości poddasza.

 • Opinie o projekcie
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Pori Multi-Comfort ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Pori Multi-Comfort, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy