Projekt domu Jachtoma 3

 • Powierzchnia użytkowa: 178,47 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 158,24 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23,95 x 18,75 m
 • Kubatura: 1020 m³
 • Wysokość budynku: 9,36 m
 • Kąt nachylenia dachu: 45°
 • Powierzchnia dachu: 132,80 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005297

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 200,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty


Odbicie lustrzane

Opis projektu

Jachtoma 3 to przestronny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem wpisanym częściowo w bryłę obiektu mieszkalnego. Całość przykryto nowoczesnym dachem dwuspadowym, dopełniającym w spójny sposób całą charakterystyczną sylwetkę budynku. Ściana frontowa stanowi krótszy bok domu. Po tej stronie budynku zaplanowano wejście do domu znajdujące się w środkowej części ściany frontowej. Na prawo od niego widoczna jest brama garażowa. Na lewo od wejścia znajduje się okno kuchni zajmującej narożną przestrzeń przy frontowej i bocznej ścianie obiektu.

Tuz za drzwiami wejściowymi mieści się nieduży przedsionek, w którym wytyczono drzwi prowadzące wprost do praktycznej garderoby, a z drugiej strony przejście kierujące domowników do strefy garażowej, W ten sposób garaż został bezpośrednio połączony z resztą domu co ułatwia dostęp do auta bez konieczności wychodzenia z budynku mieszkalnego. W głębi domu za przedsionkiem rozciąga się hol, stanowiący główny ciąg komunikacyjny parteru.

Na końcu holu przy tylnej ścianie budynku zaplanowano miejsce na schody prowadzące na poddasze użytkowe. Na prawo od schodów, na przedłużeniu linii garażu przewidziano miejsce dla funkcjonalnego gabinetu a bliżej wejścia do domu zaprojektowano niewielkie wc. Sąsiaduje ono przez ścianę z kotłownią, mieszczącą się na tyłach garażu. Dostęp do niej możliwy jest wyłącznie z wnętrza strefy samochodowej. Po przeciwnej stronie holu rozciąga się strefa dzienna, zorganizowana przy tylnej i bocznej ścianie obiektu. Jadalnia zajmująca miejsce w środkowej części tej strefy sąsiaduje z kuchnią z jednej oraz z salonem wypoczynkowym z drugiej strony. Kuchnię uzupełnia również niewielka, praktyczna spiżarnia. Taras ciągnący się wzdłuż tylnej i częściowo bocznej ściany budynku dostępny jest dla użytkowników strefy dziennej. W tym celu mogą oni skorzystać z wygodnych przesuwanych drzwi zlokalizowanych na tyłach salonu.

Na poddaszu zaplanowano strefę nocną. Najwięcej miejsca zajmuje tu wygodna sypialnia dwuosobowa z własną garderobą. Naprzeciwko niej mieści się pokój dwufunkcyjny, sąsiadujący przez ścianę z kompaktową łazienką. Tuż za nią, przy samych schodach wydzielono odrębne pomieszczenie gospodarcze. Po drugiej stronie poddasza udostępniono kolejny pokój jednoosobowy.

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany: dwuwarstwowe – pustak ceramiczny + wełna mineralna + tynk, lub na fragmentach okładzina elewacyjna wg projektu.

Stropy: TERIVA F1

Schody: żelbetowe lub systemowe

  opracowanie: domyzsercem   
 • Porady architekta

Czy można powiększyć garaż z jednostanowiskowego na dwustanowiskowy?


Tak, jest to zmiana możliwa do wykonania, choć nie należy do kosmetycznych i prostych. Do dokumentacji dołączymy odpowiednią zgodę na taką modyfikację. Rozpatrując przebudowę garażu warto się zastanowić, na ile wpłynie to na bryłę budynku, czy znacznie go nie zniekształci, czy konstrukcja dachu nad garażem nie jest powiązana z konstrukcją całego domu, co wymusi konieczność przeprojektowania całej więźby dachowej i czy np. nie lepiej postawić wiaty, bądź garażu wolnostojącego. Nie jest to błaha sprawa i warto ją ustalić z osobą, która bedziemy przeprowadzać adaptację budynku do terenu działki.

 

Czy można zmienić wielkość i ilość przeszkleń od strony ogrodu w projekcie? 


Tak, można bez trudu zmniejszyć liczbę okien  oraz zamienić duże przeszklenia na okna tradycyjne. Zmiany w stolarce otworowej wprowadzi do projektu architekt adaptujący. Takie modyfikacje z pewnością zmniejszą koszt realizacji, ale mogą odjąć od uroku i charakteru elewacji budynku jakie widzimy na wizualizacjach przy oknach nietypowych.

 


Czy w projekcie Jachtoma 3 istnieje możliwość zabudowy pustki nad salonem, celem zyskania większego pokoju na górze?


Oczywiśćie, można bez można doprojektować kawałek stropu i tym samym zyskać większy matraż na górze. Powyższe zmiany wprowadzi architekt adaptujący dzięĸi bezpłatnym zgodą jakie zmieścimy do dokumntacji proejktow

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Ciekawa bryła
Niby domek z dachem duspadowym, ale konstrukcja bryły i dachu jakby bardziej nowoczesna niż przy innych dwuspadówkach wpłyneła na to, że domek nas zaciekawił. Również ciekawe kształty okien dodają mu charakteru. Oczywiscie nie obędzie się bez drobnych zmian ponieważ brakuje mi łazienki osobistej przy sypialni w związku z tym poprzstawiamy parę ścianek działowych na poddaszu, aby uzyskać prządany efekt :).
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Jachtoma 3 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Jachtoma 3, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy