Projekt domu Konwalia

 • Powierzchnia użytkowa: 114,28 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 112,69 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 20,03 x 17,73 m
 • Kubatura: 541 m³
 • Wysokość budynku: 8,17 m
 • Kąt nachylenia dachu: 42°
 • Powierzchnia dachu: 181,71 m²
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005564

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 3 090,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu</p

Opis projektu

Projekt domu Konwalia to dom jednorodzinny dla cztero-pięcioosobowej rodziny, parterowy z poddaszem użytkowym, przykryty dwuspadowym dachem, zbudowany na prostokątnym rzucie z wbudowanym garażem w bryle budynku. Forma architektoniczna, zastosowane materiały, detale, podkreślają nowoczesny styl domu. „Konwalia” mimo niedużej powierzchni mieści w sobie wszystko to, co powinno się znaleźć w domu jednorodzinnym. Na parterze mamy więc otwartą przestrzeń dzienną, z pokojem dziennym z kominkiem i ścianą TV, kącikiem jadalnym, oraz otwartą kuchnią i holem. Mamy też dodatkowy pokój - sypialnię lub gabinet, oraz garaż i kotłownię - dostępne z przedsionka wejściowego. Ładne przeszklenia i otwarcia na taras i ogród doświetlają wnętrze i otwierają dom na otaczającą przyrodę. Na poddaszu mamy trzy sypialnie, sporą łazienkę i garderobą dostępną z sypialni rodziców. Wnętrza są funkcjonalne i ustawne. Dom został zaprojektowany w technologii energooszczędnej. Doskonałe ocieplenia przegród zewnętrznych pozwalają w łatwy sposób dostosować dom do standardu NF40. Zwarta bryła i prosta konstrukcja budynku pozwoli na szybką i niedrogą budowę, oraz późniejszą oszczędną eksploatację budynku. 

 

Konwalia to projekt eleganckiego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Funkcjonalność budynku poszerza jednostanowiskowa strefa garażowa. Garaż został częściowo wpisany w bryłę domu, ale jego część wychodzi poza lico ściany frontowej, tworząc charakterystyczne przesunięcie względem podstawowej linii obiektu. Dach o układzie dwuspadowym przykrywa zasadniczą część zabudowy, a osobna mniejsza połać dachu wieńczy zabudowę garażową zlokalizowaną na lewo od wejścia do domu. Kompozycja kolorystyczna elewacji tworzy spójny wizerunek budynku jako nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni mieszkalnej. Jasne ściany korespondują z wyrazistym pokryciem dachowym. Widoczny podest wejściowy prowadzi w kierunku zadaszonych drzwi frontowych.

Listę pomieszczeń wewnętrznych otwiera mała sień z miejscem na garderobę wierzchnią. Stanowi ona jednocześnie łącznik, przez który można przejść bezpośrednio do strefy garażowej. Kotłownia zajęła miejsce na tyłach stanowiska samochodowego i aby się do niej dostać, należy przejść przez strefę garażową. Główne przejście z sieni do strefy mieszkanie wychodzi w kierunku głównej strefy komunikacyjnej, Tworzy ją wygodny hol, prowadzący do poszczególnych części parteru. Na przedłużeniu linii wejściowej wydzielono miejsce na praktyczne szafy i schowki.

Nieco dalej zlokalizowano osobne wc, a tuż za nim, przy tylnej ścianie domu zaplanowano pokój w formie gabinetu. W drugiej części parteru mieści się główna strefa dzienna. Tworzy ją znajdujący się bliżej tarasu pokój dzienny z kominkiem oraz położona w pobliżu holu funkcjonalna jadalnia. Nieco odseparowana część kuchenna o układzie narożnikowym zlokalizowana została przy ścianie frontowej. Duże okno kuchenne wychodzące od frontu zapewnia dostateczną ilość niezbędnego światła dziennego. Schody prowadzące na poddasze umieszczono pomiędzy wc a przestrzenią gabinetu.

Na górze urządzono wygodną i przestronną strefę nocną. Niewielki hol kieruje domowników do poszczególnych izb mieszkalnych, wśród których najważniejszą rolę odgrywa dwuosobowa sypialnia własną garderobą i małym balkonem oraz dwa kolejne pokoje dwufunkcyjne z miejscem do pracy i wypoczynku. Ich użytkownicy mogą też korzystać z własnych wyjść balkonowych prowadzących na wspólną przestrzeń widokową. Listę pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu zamyka funkcjonalna łazienka, z miejscem na wannę i kabinę prysznicową.

 

 

Technologia wykonania:


Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych

Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy

Strop - monolityczny żelbetowy

Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

  opracowanie: MG Projekt   
 • Porady architekta

Nie potrzebne nam balkony na elewacjach, które przedrażają koszt budowy mamy przeciez taras przy domku, czy moge je zlikiwdować? 


Oczywiście, załączymy odpowiednią zgodę, aby architekt adaptujacy przy okazji zagospodarowania budynku do działki mógł zmianę na nieść w projekcie. Jest to  zmiana kosmetyczna, z którą architekt adaptujacy nie będzie miał problemu - zawsze łatwiej coś wykreślić niż doprojektować.

 

Czy można zastosować blachodachówkę na pokrycie dachu?


W projekcie Konwalia przewidziano pokrycie dachu dachówką ceramiczną. Istnieje jednak możliwość zamiany jej na lżejszy materiał, a więc blachę, bez zmian w konstrukcji dachu. W dokumentacji projektowej standardowo znajduje się zgoda na tego typu modyfikację.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Na wąską działkę
Idealnie wchodzi na naszą działkę o szerokośći 18 metrów. A oprócz tego ma w zasadzie idealne rozmieszczenie, czyli na dole salon kuchnia i pokój biurowy, a na górze 3 sypialnie. Dobrze też, że schody nie został umieszczone w salonie i nie zabierają z niego miejsca. Zastanawiamy sie tylko czy przy sypialni na górze bardziej nam się przyda garderoba, czy druga łazienka tylko dla nas.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Konwalia ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Konwalia, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy