Projekt domu Diligens I G1

 • Powierzchnia użytkowa: 127,10 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 137,20 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23,40 x 19,90 m
 • Kubatura: 857,20 m³
 • Wysokość budynku: 8,50 m
 • Kąt nachylenia dachu: 38°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005593

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 200,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty


Odbicie lustrzane

Opis projektu

Projekt Diligens I G1 to koncepcja kompaktowego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym do dyspozycji lokatorów. Konstrukcję budynku przykryto tradycyjnym dachem dwuspadowym o średnim kącie nachylenia. Funkcjonalność obiektu rozszerza garaż jednostanowiskowy. Zgodnie z wizją architektoniczną, bryła garażu stanęła na przedłużeniu linii budynku mieszkalnego. Jednocześnie część garażowa została połączona z resztą domu a stosowne przejście zaplanowano od strony wiatrołapu. Ponadto przestrzeń nad garażem została wykorzystana jako górny taras dostępny z pomieszczeń zlokalizowanych w obrębie poddasza.

Drzwi wejściowe do domu mieszczą się na lewo od bramy garażowej. Do wejścia prowadzi długi chodnik schodkowy. Przy bocznej ścianie obiektu zaprojektowano przestronny, częściowo zadaszony taras wypoczynkowy. Po tej stronie domu widoczne są duże przeszklenia, zapewniające dobre doświetlenie wnętrza naturalnym światłem słonecznym. Układ pomieszczeń zakłada wyraźne rozgraniczenie poszczególnych izb mieszkalnych. Nie ma tu jednolitej strefy dziennej,  ponieważ jadalnia została wpisana w strefę przygotowywania posiłków a duży pokój dzienny wyraźnie od niej odseparowano. Zajmuje on miejsce wzdłuż bocznej ściany budynku i koresponduje z przestrzenią tarasową, na którą można się dostać również osobnym wyjściem od strony jadalni. Przestrzeń komunikacyjną współtworzą schody zlokalizowane pomiędzy pokojem dziennym a wiatrołapem. Przed kuchnią znalazło się małe pomieszczenie wc, naprzeciwko którego umieszczono praktyczną spiżarkę. Pomieszczenie gospodarcze usytuowano przy tylnej stronie domu a wejście do niego wyznaczono na tyłach strefy garażowej, zaraz za stanowiskiem samochodowym. Oddzielne drzwi prowadzące do pomieszczenia gospodarczego i dalej do środka budynku zlokalizowano na tyłach obiektu. Zgodnie z układem komunikacyjnym przestrzeni parteru, do kuchni można dostać się albo od strony jadalni, albo od strony wiatrołapu, mijając po drodze spiżarkę i pomieszczenie wc.

Na poddaszu zaplanowano wygodną strefę nocną. Wydzielono w niej łącznie trzy pokoje, w tym jedną sypialnię dwuosobową z wewnętrzną garderobą oraz dwa pokoje jednoosobowe z miejscem do pracy i wypoczynku. W pobliżu schodów usytuowano wygodną łazienkę. Po przeciwnej stronie korytarza zaplanowano wejście do funkcjonalnej pralni, rozdzielającej od siebie dwa pokoje jednoosobowe położone po tej stronie poddasza. Z poziomu łazienki i pokoju jednoosobowego wytyczono dwa niezależne wyjścia w kierunku górnej przestrzeni tarasowej. 

 

Układ funkcjonalny: Pokój dzienny z wyjściem na taras, jadalnia z wyjściem na taras, kuchnia, spiżarka, cztery pokoje, łazienka, WC, garderoba, garaż, pralnia, pomieszczenie gospodarcze, schowek pod schodami. Duży taras również nad częścią garażową budynku.

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter

01 Wiatrołap 4,27 m2

02 Komunikacja 11,36 m2

03 Schowek 1,32 m2 (5,35 m2)

04 Pokój dzienny 32,16 m2

05 Jadalnia 7,35 m2

06 Kuchnia 12,12 m2

07 Spiżarka 1,81 m2

08 WC 1,79 m2

09 Pomieszczenie gospodarcze 8,07 m2

10 Garaż 21,86 m2

 

Poddasze

11 Komunikacja 10,98 m2

12 Garderoba 3,91 m2 (5,47 m2)

13 Sypialnia 12,20 m2 (15,82 m2)

14 Pokój 12,54 m2 (16,14 m2)

15 Pralnia 4,21 m2 (5,75 m2)

16 Pokój 11,71 m2 (16,06 m2)

17 Łazienka 10,62 m2 (11,97 m2)

 

(w nawiasach podano powierzchnię po podłodze)

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk.

Schody: parter - poddasze, żelbetowe, dwubiegowe ze spocznikiem;

Strop: płyta żelbetowa.

Ściana kolankowa: wysokość 96,0cm;

Dach: dwuspadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną, stropodach z tarasem nad częścią garażową.

Kocioł: gazowy, lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzne, brama garażowa segmentowa.

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Jestem zainteresowany projektem Diligens I G1, czy mogę w nim zabudować podcień tarasowy?

 

Oczywiście, że tak zabudowa podcienia przyczyni się dodatkowo do powiększenia salonu na czym często zależy Inwestorom. Modyfikacja taka mimo zmian konstrukcyjnych, jak ingerencja w ściany nośne nie będzie dość skomplikowana ze względu na to, że konstrukcja dachu i obrys budynku pozostaną bez zmian.

 

Z ilu egzemplarzy składa się projekt?

 

Dokumentacja projektowa składa się zawsze z 4 egzemplarzy, ponieważ taka ilość jest aktualnie wymagana przez urzędy. W razie potrzeby istnieje również możliwość dokupienia kolejnego egzemplarza.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Diligens
Wybraliśmy ten projekt ze względu na usytuowanie pomieszczeń, które nam odpowiadało. Chcieliśmy, aby kuchnia była nie zupełnie widoczna z salonu bo wiadomo nie raz wzlewie wiecej naczyń i w kuchni na widoku drażni to oko. Projekt musiał również posiadać spora kotłownie za garażem i zadaszony taras. Wszystkie nasze zachcianki spełnił właśnie Diligens. Na poddaszu zrobimy lekką roszadę, tak aby zyskac sypialnie przy balkonie tarsowym. Dlatego pralnie zamienimy miejscami z garderobą i wykorzystamy ją jako garderobę do sypialni nr 16.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Diligens I G1 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Diligens I G1, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy