Projekt domu Suus I PG2

 • Powierzchnia użytkowa: 146,00 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 154,50 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Tak
 • Minimalne wymiary działki: 22,65 x 20,15 m
 • Kubatura: 1135,50 m³
 • Wysokość budynku: 8,23 m
 • Kąt nachylenia dachu: 35°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005596

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 400,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Projekt domu Suus I PG 2 to koncepcja średniej wielkości budynku jednorodzinnego z poddaszem użytkowym do dyspozycji mieszkańców. Dom prezentuje spójną wizję projektową, udanie łączącą klasyczne i nowoczesne elementy architektoniczne, widoczne zwłaszcza w zewnętrznej warstwie budowlanej. Współczesny wygląd ścian, odpowiadających koncepcjom modernistycznym, koresponduje z klasycznym, dwuspadowym układem dachu. Charakterystycznym elementem widocznym na zewnątrz budynku jest na przykład estetyczna lukarna, mieszcząca się nad strefą wejściową.

Samo wejście do domu wpisuje się w nowoczesny kształt budynku. Zadaszona strefa wejściowa zorganizowana pośrodku przedniej ściany domu, wraz z przestrzenią dwustanowiskowego tarasu zajmującego miejsce na lewo od drzwi wejściowych, tworzy silnie zaakcentowaną przestrzeń, wysuniętą przed lico ściany frontowej. Zadaszenie wejściowe wsparto przy tym na domykającym tę część zabudowy masywnym wsporniku w formie filaru o prostym kształcie geometrycznym. Innym wyróżniającym elementem architektonicznym, zauważalnym w warstwie zewnętrznej budynku są różnokształtne okna, które jednak zachowują wewnętrzną spójność, odwołując się do pewnego schematu kształtu. Opiera się on na prostokątnych otworach okiennych, które różnią się między sobą pod względem szerokości i wysokości.

Funkcjonalność budynku podnosi z pewnością fakt, iż jego przyszli właściciele będą mieli do dyspozycji łącznie aż trzy kondygnacje użytkowe, pierwszą na poziomie piwnicy, druga na poziomie parteru i ostatnią na poziomie poddasza. Na poziomie piwnicy wytyczono miejsce dla kilku pomieszczeń o charakterze techniczno-gospodarczym, w tym domowej kotłowni. Z kolei parter to strefa dzienna, połączona wewnętrznym przejściem z częścią garażową domu. Na parterze skupiono liczne pomieszczenia użytkowe, a sama przestrzeń wewnętrzna została mocno podzielona. Tuz za progiem domu zapanowano niewielki wiatrołap, z którego można przejść bezpośrednio w kierunku garderoby, stanowiącej jednocześnie łącznik z częścią samochodową. Drzwi na końcu wiatrołapu prowadzą do głównej części komunikacyjnej, w ramach której wydzielono też schody prowadzące w kierunku piwnicy oraz użytkowego poddasza. Na prawo od schodów wydzielono strefę dzienną, którą współtworzy pokój dzienny z jadalnią a domyka kuchnia, położona przy frontowej ścianie budynku. Kuchnia została nieco odseparowana od strefy dziennej, poprzez zastosowanie praktycznych drzwi przesuwnych.

Z poziomu strefy dziennej można dostać się na kameralny taras wypoczynkowy, zaplanowany wzdłuż bocznej ściany domu. Do reszty pomieszczeń parteru, a więc położonej przy tylnej ścianie obiektu łazienki i zajmującego przestrzeń obok niej pokoju w formie gabinetu, prowadzi nieduży korytarz, dopełniający część komunikacyjną tej kondygnacji.

Na górze zaplanowano strefę nocną, na którą składa się sypialnia dwuosobowa oraz trzy pokoje jednoosobowe. Ponadto naprzeciwko schodów usytuowano drugą, większą łazienkę z miejscem na wannę i kabinę prysznicową.

 

Układ funkcjonalny: Pokój dzienny z jadalnią, pięć pokoi, kuchnia, dwie łazienki, dwie garderoby, garaż, pralnia, pięć pomieszczeń gospodarczych.

 

 

Zestawienie powierzchni:

 

Piwnica

01 Komunikacja 14,35 m2

02 Pomieszczenie gospodarcze 9,28 m2

03 Pomieszczenie gospodarcze 24,29 m2

04 Pralnia 5,74 m2

05 Pomieszczenie gospodarcze 15,84 m2

06 Pomieszczenie gospodarcze 16,72 m2

 

Parter

11 Wiatrołap 3,53 m2

12 Garderoba 5,36 m2

13 Garaż 32,20 m2

14 Pomieszczenie gospodarcze 7,16 m2

15 Garderoba 4,10 m2

16 Gabinet 11,94 m2

17 Łazienka 5,60 m2

18 Komunikacja 6,06 m2

19 Pokój dzienny z jadalnią 29,22 m2

20 Kuchnia 9,97 m2

 

Poddasze

21 Komunikacja 11,71 m2

22 Sypialnia 19,13 m2 (27,13 m2)

23 Pokój 10,79 m2 (14,48 m2)

24 Łazienka 5,21 m2 (9,22 m2)

25 Pokój 11,69 m2 (15,60 m2)

26 Pokój 11,69 m2 (15,60 m2)

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk.

Schody: piwnica-parter, parter-poddasze: żelbetowe zabiegowe.

Strop: płyta żelbetowa. Ściana kolankowa: wysokość 130 cm.

Dach: dwuspadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, brama segmentowa, rolety zewnętrzne.

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Czy można wprowadzić zadaszenie nad tarasem?

 

Można wykonać daszek nad tarasem, ale w ramach zagospodarowania budynku do terenu, czyli adaptacji. Stosowne zgody na zmiany bezpłatnie zostaną zamieszczone w dokumentacji projektowej przy zamówieniu projektu. Jednym ze sposobów uzyskania zadaszenia było by wydłużenie aktualnego dachu głównego wzdłuż kalenicy. Innym z kolei sposobem jest stworzenie osobnego dachu o i podparciu go na słupach.

 

Czy istnieje możliwość innego wykończenia elewacji zewnętrznej niż przedstawiono to w projekcie?

 

Oczywiście, przestawione w projekcie rozwiązanie jest jedynie propozycją wykończenia elewacji. Mogą Państwo je zmienić wedle własnego uznania.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: nowoczesny dom
Bardzo ładny, nowoczesny styl. Podobają mi się wykończenia w drewnie - wejscie do garazu czy wyglad tarasu. Ten ostatni ciekawie komponuje sie z otaczajaca przestrzenia i ogrodem.
Autor:
Tytuł: Suus
Planujemy kupić ten projekt. Oczywiście nie obejdzie się bez drobnych poprawek. A mianowicie z pokoju biurowego urządzimy własną sypialnie, aby nie musieć wchodzic do niej na górę. Poddasze przenzaczymy dla dzieci i gości. Natomiast w piwinicy oprócz pomieszczeń technicznych zoorganizujemy saune. Aktualnie zastanawiamy się jeszcze nad zadaszeniem tarasu, ale widzieliśmy już sporo gotowych rozwiązań do zakupu i złożenia jak z klocków lego, lub zastosujemy ciekawą markizę na te 2 miesiące słońca w naszym kraju.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Suus I PG2 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Suus I PG2, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy