Projekt domu Acceptus I G1

 • Powierzchnia użytkowa: 113.43 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 121.04 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 20,70 x 19,20 m
 • Kubatura: 587.15 m³
 • Wysokość budynku: 8.51 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005597

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 200,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Acceptus I G1 to projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Obiekt przykryto dachem dwuspadowym o sporym nachyleniu połaci. Ciemne pokrycie dachu koresponduje z jaśniejszą elewacją ścian domu, co przekłada się na spójność estetyczną budynku. Ładnie podkreślona, zadaszona strefa wejściowa zajmuje miejsce w środkowej części ściany frontowej. Zadaszenie wsparte zostało na lekkim, murowanym filarze o prostym układzie geometrycznym.

Do drzwi prowadzi dwukierunkowe wejście schodkowe. Brama garażowa znalazła się na prawo od wejścia do domu. Ładnie zaprojektowany taras wypoczynkowy zajmuje przestrzeń przylegającą częściowo do bocznej i tylnej ściany obiektu. Zadaszenie po stronie tarasu zapewnia większy komfort użytkowy  przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Na poziomie poddasza zaplanowano balkon, mieszczący się przy bocznej ścianie budynku, nad częścią tarasową domu. Garaż został połączony z resztą przestrzeni wewnętrznej za pomocą przejścia dostępnego w środkowej strefie komunikacyjnej budynku, w pobliżu schodów prowadzących  na górną kondygnację. Na tyłach garażu, za stanowiskiem samochodowym wydzielono miejsce dla pomieszczenia gospodarczego z kotłownią. Prowadzą do niego wewnętrzne drzwi zlokalizowane tuż za stanowiskiem samochodowym. Za wiatrołapem, stanowiącym pierwsze pomieszczenie wewnątrz budynku, zaplanowano główną strefę komunikacyjną domu. Na prawo od wiatrołapu a przed strefa garażową mieści się niewielkie pomieszczenie wc.

Główna strefa mieszkalna w obrębie parteru zlokalizowana została w głębi domu i obejmuje pokój dzienny z jadalnią. Przy czym pokój dzienny został lekko oddalony od jadalni, która znalazła się w świetle kuchni stanowiącej dopełnienie strefy dziennej i zajmującej narożnik przy frontowej ścianie domu. Przy kuchni wydzielono niewielką, praktyczną spiżarkę. Górna część domu obejmuje pomieszczenia w ramach strefy  nocnej. Po wejściu na poddasze domownicy mogą korzystać z kilku pokojów sypialnych, w tym jednej sypialni dwuosobowej z własną, wewnętrzną łazienką i zamykaną wewnętrznymi drzwiami  garderobą oraz podwójnym wyjściem balkonowym z poziomu sypialni i garderoby. Ponadto do dyspozycji mieszkańców domu oddano tu dwa pokoje dwufunkcyjne z miejscem do pracy i wypoczynku.

Na poddaszu mieści się również większa, ogólnodostępna łazienka oraz zaplanowany po przeciwnej stronie korytarza praktyczny schowek. 

 

Układ funkcjonalny: Salon z wyjściem na taras, 3 pokoje, kuchnia, spiżarka, WC, 2 łazienki, garderoba, schowek, garaż, pomieszczenie gospodarcze.

 

Zestawienie powierzchni:

 

Parter

01 Wiatrołap 3,69 m2

02 Spiżarka 1,18 m2

03 Kuchnia 9,73 m2

04 Pokój dzienny z jadalnią 33,44 m2

05 Pomieszczenie gospodarcze 8,91 m2

06 Garaż 21,50 m2

07 WC 3,14 m2

08 Hol z klatką schodową 10,68 m2 

 

Poddasze

11 Komunikacja 7,80 m2

12 Łazienka 3,98 m2 (6,03 m2)

13 Sypialnia 10,51 m2 (13,51 m2)

14 Garderoba 11,18 m2 (14,51 m2)

15 Łazienka 7,86 m2 (16,19 m2)

16 Pokój 11,67 m2 (12,32 m2)

17 Pokój 10,93 m2 (14,93 m2)

18 Schowek 2,92 m2 (4,46 m2)

 

 

Technologia i konstrukcja:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk. Schody: żelbetowe, dwubiegowe ze spocznikiem.

Strop: płyta żelbetowa.

Ściana kolankowa: wysokość 110cm.

Dach: dwuspadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzne, brama garażowa segmentowa.

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Czy można zmienić ilość przeszkleń i zamienić je na standardowe okna, a nie narożne, które są słabszymi mostkami termicznymi?

 

Zmniany w stolarce otworowej nie należą do skomplikowanych, a na pewno przyniosą korzyści kosztowe przy budowie. Dzięki naszym zgodą architekt adaptujący wprowadzi bez problemu zmiany w stolarce otworowej.

 

Czy do powierzchnia użytkowej zalicza się również powierzchnia garażu?

 

Zgodnie z normą budowlaną powierzchni garażu nie wlicza się do powierzchni uzytkowej.

 

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Nasz faworyt
Świetny projekt!! Dziękuje za przysłane rysunki szczegółowe. Budynek ma dość wysoką ściankę kolankową co cieszy dodatkowo oprócz fajnego wnętrza i prostej taniej w budowie bryły.
Autor:
Tytuł: Wielka garderoba !!!
Zakupilismy ten projekt ze względu na prostą i tanią w budowie konstrukcję budnyku a jednocześnie mające wszystko na miejscu wnętrze. Taką wisienką na torcie była wielgachna garderoba dla sypialni na poddaszu to chyba postawiło kropke nad i :). Teraz budowa zobaczymy jak wyjdą koszta i czy prognozy sie potwierdzą :).
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Acceptus I G1 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Acceptus I G1, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy