Projekt domu Alaris I G2

 • Powierzchnia użytkowa: 113.65 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 161.85 m²
 • Garaż: Dwustanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Wielospadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 21,15 x 24,4 m
 • Kubatura: 901.20 m³
 • Wysokość budynku: 6.92 m
 • Kąt nachylenia dachu: 35°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-005611

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 200,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Projekt domu Alaris I G2 to koncepcja kompaktowego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym do dyspozycji mieszkańców budynku. Bryłę domu przykryto dachem wielospadowym o średnim kącie nachylenia. W warstwie estetycznej zauważalny jest kontrast pomiędzy kolorystyką pokrycia dachowego, a wykończeniem ścian. Detale architektoniczne wyraźnie podkreślają przestrzeń strefy garażowej i tarasu wypoczynkowego, w którego przypadku dominują wstawki i elementy drewniane. Lekkość elewacji drewnianej w połączeniu z lekkimi drewniany mi wspornikami zadaszenia tarasowego zlokalizowanego na tyłach domu, buduje charakterystyczny dysonans w stosunku do frontowej części budynku, w której silnie zaznaczona, murowana przestrzeń garażowa tworzy ciekawy, wizualny kontrast.

Do wejścia głównego, mieszczącego się w podcieniu strefy garażowej, prowadzi nieduży zadaszony taras frontowy. Po jego lewej stronie zaprojektowano wspomniany dwustanowiskowy garaż samochodowy. Tuż za progiem mieści się nieduży wiatrołap z miejscem na garderobę wierzchnią. Po lewej stronie wiatrołapu wytyczono przejście w kierunku garażu, dzięki czemu strefa samochodowa uzyskała bezpośrednie połączenie z reszta przestrzeni mieszkalnej. Na tyłach stanowisk samochodowych znajduje się przejście prowadzące do dużego pomieszczenia gospodarczego. Można się do niego dostać osobnymi drzwiami zewnętrznymi wychodzącymi na tyły budynku. Na przedłużeniu wiatrołapu znajduje się nieduża strefa komunikacyjna rozgraniczająca przestrzeń parterową domu i dzieląca układ pomieszczeń zgodnie z przeznaczeniem izb mieszkalnych. W tym miejscu zlokalizowano również schody prowadzące w kierunku poddasza.

Przy garażu ulokowano również niewielką łazienkę. Przy tylnej ścianie domu zaprojektowano duży pokój dzienny, który uzyskał dostęp do tarasu wypoczynkowego. Można się na niego dostać przechodząc drzwiami przesuwnymi wytyczonymi od strony pokoju dziennego. Jadalnia została nieco odsunięta i wpisana w strefę przygotowywania posiłków. Duża, ergonomiczna kuchnia o układzie otwartym ułatwia przygotowywanie i podawanie posiłków. Po stronie jadalni udostępniono osobne drzwi przesuwne umożliwiające wyjście na taras.

 

Układ funkcjonalny: Pokój dzienny z wyjściem na taras, kuchnia, jadalnia, trzy pokoje, dwie łazienki, pralnia, garaż, pomieszczenie gospodarcze.

 

 

Technologia wykonania:

 

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny firmy LEIER o gr. 25cm + styropian Termo Organika o gr. 20cm + tynk. Schody: parter - poddasze, żelbetowe, zabiegowe ze spocznikiem. Strop: płyta żelbetowa.

Ściana kolankowa: odsunięta z płyt g-k - wysokość 105cm; konstrukcyjna - wysokość 25cm.

Dach: wielospadowy, konstrukcja drewniana, pokryty dachówką ceramiczną.

Kocioł: gazowy, lub na paliwo stałe.

Stolarka okienna i drzwiowa: okna i drzwi PVC, rolety zewnętrzne, brama garażowa segmentowa.

  opracowanie: Malachit   
 • Porady architekta

Wysokość budynku do kalenicy mam warunkach zabudowy do 7 metrów. Od jakiego poziomu należy ja liczyć?

 

Wysokość do kalenicy należy liczyć od poziomu gruntu do łączenia połaci dachu, a nie poziomu zero - posadzki. Czasem poprzez obniżenie ścianki kolankowej lub podmurówki (wysokość miedzy podłogą a gruntem) można trochę zyskać jeśli budynek jest za duży.Projekt ALaris I G1 ma 6,92 wysokości także spełnia Pana warunek.

 

Czy można duża kotłownie 15,7 m2 podzielić na dwa mniejsze pomieszczenia i czy kotłownia na eko groszek będzie wówczas wystarczająco duża?

 

Tak, można wprowadzić takie zmiany na etapie adaptacji budynku do działki są to kosmetyczne modyfikacje. Wielkość kotłowni zależy z reguły od mocy pieca, ale na taki domek są to moce od 15 - 23 kw, także spokojnie kotłownia o wielkość 5-7 m2 wystarczy na każdy piec. Jednak im większa kotłownia tym lepsza ze względu na możliwość przechowywania większej ilości.opału.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Alaris I G2
Niesamowicie duży metraż garażu prawie 40 m2, fajny kształt bryły, mega duża kotłownia, zadaszenie nad tarasem dzięki wnęcej to atuty które zmusiły nas do uznania projekt za naszego faworyta obecnego. Chcemy taras mieć na zachód także bedziemy musieli zamówić odbicie lustrzane. Ze zmian możliwe, że dużą kotłownie podzielimy i jedną cześć przeznaczymy na rowery,a druga na piece itp.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Alaris I G2 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Alaris I G2, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy