Projekt domu Ka24

 • Powierzchnia użytkowa: 122,94 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 133.61 m²
 • Garaż: Jednostanowiskowy
 • Technologia: Tradycyjna
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Piwnica: Nie
 • Minimalne wymiary działki: 23.3 x 19.11 m
 • Wysokość budynku: 8.98 m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-006723

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 699,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Rzut projektuRzut projektu
Odbicie lustrzane
Rzut projektuRzut projektu

Opis projektu

Projekt domu KA-24 to kompaktowy dom parterowy z poddaszem użytkowym do dyspozycji mieszkańców. Ten funkcjonalny budynek prezentuje nowoczesny styl architektoniczny. Charakterystyczna linia ścian i układ dachu gwarantują optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej. Obiekt został zbudowany na planie prostokąta, przy którego dłuższym boku zaplanowano wejście do strefy mieszkalnej. Na prawo od drzwi zlokalizowano jednostanowiskową strefę garażową.

Konstrukcję domu zamyka dwuspadowy dach o dużym kącie nachylenia. Charakterystyczne przeszklenia zapewniają optymalne doświetlenie przestrzeni mieszkalnej. Otwory okienne o prostym układzie geometrycznym kształtują jednocześnie wygląd zewnętrzny domu. Prosta geometria stała się w tym wypadku narzędziem umożliwiającym podkreślenie niebanalnej stylistyki zewnętrznej budynku. Okna o różnej wysokości i szerokości determinują wygląd poszczególnych części zabudowy, począwszy od strefy frontowej, a skończywszy na bocznych ścianach domu i strefie tarasowej po stronie pokoju dziennego. Zasadnicze unikanie ozdobnych detali nie wpływa na odbiór wizualny. Pozorna oszczędność formy uwidacznia dodatkowe elementy wykończenia, przez co jeszcze silniej zaznacza się w oczach odbiorców ładnie zaakcentowana strefa wejściowa oraz elegancka przestrzeń tarasu wypoczynkowego. Elewacja wykorzystuje zasadę kontrastu, co najlepiej widoczne jest w zestawieniu jasnych ścian i ciemnego pokrycia dachowego z ciepłym kolorem drewnianego obramowania okien. Ten kolor wykorzystano również przy drzwiach głównych i garażowych.

Tuż za drzwiami wejściowymi zaplanowano przestrzeń komunikacyjną, którą tworzy duży hol, rozgraniczający poszczególne części parteru. Schody prowadzące w kierunku poddasza umiejscowiono w pobliżu wejścia do domu. Na lewo od drzwi wydzielono oddzielne wc oraz przechodnie pomieszczenie techniczno-użytkowe, stanowiące łącznik z częścią garażową domu. Wzdłuż tylnej ściany budynku zaplanowano funkcjonalny pokój, który może spełniać rolę gabinetu. Gabinet sąsiaduje przez ścianę ze strefą dzienną, którą tworzy salon wypoczynkowy z kominkiem wraz z częścią jadalną. Na tyłach jadalni przewidziano dwa wyjścia tarasowe w formie drzwi przesuwnych. Osobne drzwi skrzydłowe wytyczono bliżej strefy kuchennej, która zajęła narożnik przy bocznej i frontowej ścianie domu. Kuchnię uzupełnia niewielki, praktyczny schowek zamykany osobnymi drzwiami wewnętrznymi.

Na poziomie poddasza zaplanowano trzy oddzielne pokoje sypialne, w tym jedną sypialnię dwuosobową z dostępem do części balkonowej. Na prawo od schodów mieści się ogólnodostępna łazienka.

 

 

Technologia wykonania:

 

Fundamenty: żelbetowe

Ściany zewnętrzne: gazobeton/pustak ceramiczny/pustak wapienno-piaskowy

Strop: teriva

Elewacje: tynk strukturalny, beton architektoniczny, okładzina drewniana

  opracowanie: Projektyka   
 • Porady architekta

Czy można zlikwidować pustkę nad salonem, aby n apoddaszu zyskać miejsce na łazienkę i garderobę dla jendej z sypialni?

 

Tak właściwe zgody bezpłatnie zostaną zamieszoczne do dokumentacji projektowej, które umożliwią ich naniesienie  architektowi na etapie adpatacji.

 

Czy można w budynku zastosować rekuperację?

 

Standardowo w większości projektów jest planowane wentylacja grawitacyjna, jednak istnieje możliwość zastosowania nowszych technologii. Do projektu dołączymy odpowiednią zgodę. Często inwestorzy otrzymuja sam projekt rekuperacji bezpośrednio od firmy w której urzadzenie zakupują w ramach gratisu.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: prosty i spojny
Prosta geometria, dwuspadowy dach, charakterystyczne przeszklenia - to wszystko sprawia, ze projekt jest spojny, czytelny, a jednoczesnie ma swoj niepowtarzalny charakter.
Autor:
Tytuł: KA-24
Fajna prosta konstrukcja z nowoczesną elewacja to główne nasz założenia przy wyborze projektu, a projekt Ka-24 idealnie się w nie wkomponowuje. Budynek ma świetnie przemyślany z układ pomieszczeń, który też na odpowiada. Jedynie do czego możemy się przyczepić to, że architekt nie wykonał lekkiego stropu drewnianego przy tak małym metrażu było by trochę taniej przy budowie. Z drugiej strony przy tym poddaszu może lepiej jak jest ten strop mocniejszy jednak.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Ka24 ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Ka24, z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy