Projekt domu Szyper 4 dr-S (DR-S)

 • Powierzchnia użytkowa: 87.9m²
 • Powierzchnia zabudowy: 81 m²
 • Garaż: Brak
 • Technologia: Szkieletowe
 • Rodzaj dachu: Dwuspadowy
 • Minimalne wymiary działki: 22.74 x 20.24 m
 • Kubatura: 332.4 m³
 • Wysokość budynku: 7.29 m
 • Kąt nachylenia dachu: 38°
 • Odbicie lustrzane: dostępne
 • Nr katalogowy: NV-PR-00918

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Cena: 2 350,00 zł

Kup projekt i odbierz tablet lub ekspres do kawy!

Kontakt

Porozmawiaj z architektem
(0) 52 340 28 08
(+48) 888 032 243

lub napisz do nas

Rzuty

Opis projektu

Szyper 4 dr-S to koncepcja niedużego domu jednorodzinnego o konstrukcji szkieletowej, przykrytego tradycyjnym, dwuspadowym dachem o średnim nachyleniu połaci. Przed wejściem do budynku, po frontowej stronie domu rozciąga się szeroka strefa tarasowa, na którą prowadzi osobne wyjście drzwiowe z poziomu strefy dziennej, która została zlokalizowana po tej samej stronie obiektu co drzwi wejściowe. Charakterystyczna drewniana struktura domu ładnie współgra z ciemnym pokryciem dachu, a dzielone okna korespondują z ogólnie przyjętą wizją projektową, zapewniając spójny wygląd zewnętrzny budynku.

Do dyspozycji mieszkańców domu oddano łącznie dwie części mieszkalne - główną kondygnację parterową oraz górną część mieszkalną, gdzie zaplanowano przede wszystkim wygodną przestrzeń użytkową, utrzymaną w formie pół otwartej izby mieszkalnej - saloniku lub innej strefy wypoczynkowej. Natomiast na dole zorganizowano główną przestrzeń użytkową, tworzącą podstawową strefę mieszkalną. Układ pomieszczeń parteru decyduje o komforcie użytkowym lokatorów, ich wygodzie oraz ergonomii użytkowej. Drzwi wejściowe prowadzą do niewielkiego wiatrołapu, który otwiera się w kierunku głównego ciągu komunikacyjnego w postaci większego holu. Naprzeciwko wiatrołapu zaplanowano miejsce dla schodów prowadzących na górną kondygnację. Po prawej stronie od wejścia zorganizowano wygodną strefę dzienną, z dużą ilością miejsca gwarantującą odpowiednią ergonomię i funkcjonalność przestrzeni po tej stronie budynku. Strefę dzienną tworzy przede wszystkim narożny pokój dzienny, który posiada dwuskrzydłowe wyjście tarasowe. Na drugim biegunie strefy dziennej znalazła się kuchnia o układzie otwartym, znajdująca się w narożniku przy tylnej i bocznej ścianie domu.

Pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym wydzielono jeszcze małą strefę jadalną, co pozwala na wygodne przemieszczanie się z kuchni do jadalni oraz w odwrotnym kierunku. Po drugiej stronie parteru, na końcu holu zaprojektowano miejsce dla dwóch sąsiadujących ze sobą przez ścianę pokojów sypialnych. Posiadają one ten sam metraż, gwarantujący wygodę i odpowiednią ergonomię użytkową. Przed nimi, nieco bliżej wiatrołapu znalazło się miejsce dla położonej tuż za schodami kompaktowej łazienki, dostępnej dla wszystkich bezpośrednio z poziomu strefy komunikacyjnej.

  opracowanie: MTM Styl   
 • Porady architekta

Projekt bardzo nam sie podoba, ale czy byłaby możliwość doprojektowania garażu z kotłownią na palwio stałe do niego?

 

Tak, istnieje taka możliwość na etapie adpaatcji budynku do działki. Jeśli projektowany garaż będzie graniczył z salonem i kuchnią to kotłownię na paliwo stałe można zaplanować za garażem. Jeśli garaż będzie graniczył z sypialniami po drugiej stronie domu to wtedy długość ściany nie będzie wystarczająca na to, aby umieścić tam jeszcze kotłownię.

 

Czy projekt Szyper 4 dr-s występuje też w technologi murowanej?

 

Pod nazwą Szyper 5 posiadamy projekt, który jest praktycznie murowaną wersją ( z pustaka ceramicznego) projektu Szyper 4 dr-S.

 • Opinie o projekcie
Autor:
Tytuł: Szyper 4 dr-s
Śliczny, myślimy o takim tylko nie wiemy czy damy rade finansowo ale większość prac sami zrobimy:) żeby było taniej. Na początek sypialni zorganizujemy na górze, ale dobrze, że na dole są też pokoje bo na starość sypialnia przejdzie na parter.
Dodaj opinię o projekcie

logo mini

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie, bądź chcesz zakupić projekt domu Szyper 4 dr-S (DR-S) ?. Napisz do nas. Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń do nas

tel:(52)-340-28-08

tel:888 032 243

fax:(52)-320-60-86

Nasi architekci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Przeglądasz projekt domu Szyper 4 dr-S (DR-S), z kategorii Projekty domów z poddaszem użytkowym.

Interesuje Cię ten projekt?

Zapytaj o:

Warto kupić w Novio!

Gwarantowany prezent
Kupując projekt w naszym biurze otrzymasz wybrany samodzielnie jeden z trzech pożytecznych prezentów.
Decydujesz, co najbardziej Ci się przyda: sekator do gałęzi, stacja pogody, a może lampa halogenowa?

Tablica budowy gratis
Wraz z projektem dostaniesz od nas tablicę budowy o wymiarach 70x50cm wykonaną z twardej i odpornej na warunki atmosferyczne płyty PCV.

Dziennik budowy gratis
Prawo budowlane nakłada na każdego inwestora obowiązek założenia i prowadzenia dziennika budowy. W Novio.pl do każdego zamówionego projektu domu zyskujesz Dziennik budowy gratis.

Bezpłatna dostawa
Każdy zamówiony projekt wysyłamy na nasz koszt.
Zgoda na zmiany w projekcie gratis
Jeśli chcesz zaadaptować projekt według własnych potrzeb, będzie to możliwe dzięki zgodzie na zmiany, która dołączymy bezpłatnie do każdego projektu. Jeśli masz pytania na temat zakresu modyfikacji możliwych do wprowadzenia, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
Pewność najniższej ceny
W naszym biurze kupią Państwo dany projekt w najniższej cenie. Jeśli znajdą Państwo ten projekt w niższej cenie, gwarantujemy zwrot różnicy kosztu zakupu.
Szybka wysyłka
Większość projektów wysyłamy do 3 dni roboczych. O terminie wysyłki konkretnego projektu z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
Bezpieczne zakupy
Zaufało nam już wielu klientów z całej Polski. Gwarantujemy rzetelność i pomoc w wyborze projektu. Zapewniamy 14 – dniową możliwość zwrotu projektu bez podania przyczyny.
4000 zł upustu na budowę domu
Kupując u nas projekt otrzymają Państwo 4000 zł realnego upustu na budowę wymarzonego domu. Współpracujemy z profesjonalną ekipą budowlaną, wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Stawiamy na jakość i niskie zużycie energii. Jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje na terenie całego kraju.

Więcej informacji pod numerem tel: 52 340 28 08

Charakterystyka energetyczna
Dotyczy wybranych projektów z naszej kolekcji. O dostępności charakterystyki do danego projekty z chęcią poinformują Cię nasi doradcy.
20% upustu na ogrodowy plac zabaw dla dzieci
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo upust na zakup ogrodowego placu zabaw. Place wykonane są z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Każdy element placu jest wielokrotnie testowany oraz precyzyjnie wykonany. Plac zabaw w ogrodzie będzie ogromną frajdą dla Państwa dzieci.

Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy